Transakcja Microsoftu i Activision Blizzard z kolejnym dochodzeniem. Wielka Brytania może zablokować przejęcie

News
1784V
Xbox Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 06.07, 13:54

W ostatnich dniach pojawiły się pozytywne sygnały dotyczące finalizacji transakcji przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, ale właśnie pojawiły się niepokojące sygnały z Wielkiej Brytanii. Amerykanie muszą zmierzyć się z kolejnym dochodzeniem.

Federalna Komisja Handlu zajmuje się sprawą przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, ale korporacja z Redmond otrzymała w ostatnich dniach spore wsparcie – główny związek zawodowy z USA popiera umowę.

Mogliśmy sądzić, że już w następnych miesiącach pojawią się pozytywne informacje, jednak Brytyjski urząd ochrony konkurencji w środę rozpoczął dochodzenie – przejęcie może mieć „ogromne konsekwencje” dla branży wartej 190 mld dolarów, więc Brytyjczycy chcą bardzo dokładnie zbadać sprawę.

Jak podaje CNBC, Urząd ds. Konkurencji i Rynku wystosował oświadczenie, w którym podkreślił, że dochodzenie ma „rozważyć, czy umowa może zaszkodzić konkurencji i prowadzić do gorszych skutków dla konsumentów - na przykład, poprzez wyższe ceny, niższą jakość lub zmniejszenie wyboru”.

Urzędnicy chcą jednak już 1 września przedstawić swoją wstępną decyzję, a wszystkie strony mają czas do 20 lipca na przedstawienie potrzebnych informacji zwrotnych.

Źródło: CNBC

Komentarze (179)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper