Microsoft coraz bliżej przejęcia Activision Blizzard. Główny związek zawodowy popiera umowę

Gry
1680V
Xbox Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 30.06.2022, 20:17

Communications Workers of America wysłał oficjalną wiadomość do Federalnej Komisji Handlu, w której główny związek zawodowy całkowicie popiera przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Może to być niezwykle ważny atut dla korporacji z Redmond.

W połowie czerwca Microsoft potwierdził nawiązanie „paktu o neutralności” z głównym związkiem zawodowym w Stanach Zjednoczonych, na mocy którego korporacja potwierdziła, że deweloperzy mogą zakładać lub uczestniczyć w związkach zawodowych.

Tak jak mogliśmy przypuszczać, sytuacja bardzo pomoże Microsoftowi w przejęciu Activision Blizzard, ponieważ Communications Workers of America wysłało list do Federalnej Komisji Handlu, w którym CWA całkowicie popiera przejęcie producenta Call of Duty za 68,7 mld dolarów.

„Obecnie popieramy zatwierdzenie transakcji, którą macie przed sobą, ponieważ Microsoft zawarł umowę z CWA, by zapewnić pracownikom Activision Blizzard jasną ścieżkę do negocjacji zbiorowych. Wiążące zobowiązania Microsoftu zapewnią pracownikom miejsce przy stole i zagwarantują, że przejęcie Activision Blizzard przyniesie korzyści pracownikom firmy i szerszemu rynkowi pracy w branży gier wideo” – powiedział prezes CWA Chris Shelton

Słowem kluczowym jest tutaj „obecnie”, ponieważ wcześniej związek nie był otwarty na wielką transakcję i mógł zabiegać o zablokowanie transakcji. Teraz jednak Federalna Komisja Handlu wie, że Communications Workers of America zapoznało się ze sprawą i jest za finalizacją transakcji.

Sytuacja jest jednak bardzo ciekawa, ponieważ umowa dotycząca neutralności pracowniczej pomiędzy Microsoftem i CWE wejdzie w życie po 60 dniach od finalizacji transakcji przejęcia Activision Blizzard. W konsekwencji Communications Workers of America może nalegać na Federalną Komisję Handlu, by ta wydała potrzebne zgody.

Źródło: The Hollywood Reporter

Komentarze (201)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper