Inscryption trafi na konsole? Nowa wersja hitu z PC została oceniona w Australii

News
425V
Inscryption
Iza Łęcka | 05.07, 08:26

Inscryption zostało określone jako „jedna z najlepszych gier” ubiegłego roku, która cieszyła się znakomitą popularnością wśród klientów. Ze względu na spory sukces produkcji, tylko kwestią czasu było pojawienie się konsolowego portu. Daniel Mullins Games wciąż nie ujawniło wydania, jednakże port został dostrzeżony w Australii.

Inscryption to połączenie karcianki, roguelike'a, łamigłówek oraz psychologicznego horroru, które zostało bardzo dobrze przyjęte wśród graczy, zgarniając „przytłaczająco pozytywne” (97% z 67 020) recenzje na Steam, oraz docenione przez dziennikarzy (85% średnia ocen na Metacritic). Sukces twórcy Pony Island i The Hex najwyraźniej stał się podstawą, by podjąć decyzję o udostępnieniu tytułu innym odbiorcom.

Australijski odpowiednik PEGI ocenił Inscryption w wersji na PS4, choć wydaje się jak najbardziej prawdopodobne, że gra zadebiutuje na różnych konsolach – deweloperzy raczej nie korzystają ze wsparcia finansowego Sony, więc produkcja powinna także otrzymać natywne wersje na różne urządzenia.

Warto przypomnieć, że klimatyczna pozycja odznaczająca się zaskakującą narracją w wersji na PC została dostarczona przez Devolver Digital, czyli wydawcę, który chętnie udostępnia projekty na wszystkie możliwe platformy. Obecnie pozostaje czekać na oficjalną zapowiedź Daniel Mullins Games, jednak wiele na to wskazuje, że w niedalekiej przyszłości kolejni gracze otrzymają szansę sprawdzenia Inscryption.

Źródło: Wccftech

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper