Inscryption hitem sprzedaży. Sukces gry z wieloma ocenami 10/10 w recenzjach i coraz większą liczbą fanów

News
1339V
Inscryption hitem sprzedaży. Sukces gry z wieloma ocenami 10/10 w recenzjach i coraz większą liczbą fanów
Bartosz Dawidowski | 12.01, 12:51

Inscryption okazało się jednym z największych, pozytywnych zaskoczeń w kategorii gier indie. Zadziwiająco wysoka jest też sprzedaż tej produkcji.

Autorzy Inscryption pochwalili się, że gra rozeszła się już w nakładzie ponad 1 miliona kopii. To naprawdę imponujący wynik, jak na tytuł, który praktycznie nie doczekał się akcji marketingowej a wieści o jego jakości rozchodziły się początkowo głównie pocztą pantoflową.

Na pewno w osiągnięciu sukcesu pomogły bardzo wysokie oceny w recenzjach. Inscryption otrzymało nawet perfekcyjne noty (10/10 od ZTGD, od IGN Japan, Player2 i Gaming Nexus) i zachwyciło też użytkowników Metacritic (średnia 8,8/10) oraz Steam (aż 97% pozytywnych recenzji).

Pytanie czy przy tak wysokiej popularności doczekamy się wydania tej fuzji karcianki z grą logiczną (inspirowaną escape roomami) również na konsolach? Niestety na razie brakuje informacje o możliwości wydania tej produkcji na Switch, PS4 i XOne. Wydaniem gry zajęło się DevolverDigital, które zwykle mocno wspiera konsole, więc zapewne to tylko kwestia czasu.

Grę można sprawdzić w formie dema na Steam.

Źródło: https://twitter.com/devolverdigital/status/1478794135612055557

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych