PS VR2 ma otrzymać wymienny przewód, ale Sony zadbało o pewien haczyk

Plotka
1414V
PS VR2
Iza Łęcka | 04.07, 09:05

Pojawiają się kolejne nieoficjalne informacje na temat PlayStation VR 2. Użytkownicy najnowszego modelu najprawdopodobniej będą mogli wyciągnąć główny przewód łączący gogle VR z konsolą. Producent mógł jednak wprowadzić element, który będzie wymagał zakupów w oficjalnym sklepie.

Nadal czekamy na ostateczną datę premiery PlayStation VR 2. Atmosferę oczekiwana podkręca fakt, że urządzenie trafiło już do deweloperów – dzięki zdjęciu opublikowanym w zeszłym tygodniu mogliśmy w pewnym stopniu przyjrzeć się zestawowi. 

Redakcja PSVR Without Parole podzieliła się kolejnym interesującym szczegółem dotyczącym PS VR2. Nie od dzisiaj wiadomo, że Sony planuje wprowadzić szereg ulepszeń w nadciągającym urządzeniu – i nie mówimy tutaj tylko o technologii śledzenia gałek ocznych, na której koncentruje się firma Tobii, nowoczesnych kontrolerach czy dźwięku 3D. Jak wskazują dziennikarze, japońskie przedsiębiorstwo mogło postawić także na ułatwienie podpięcia sprzętu i zdecydowało się na wymienny przewód.

Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ gracze nie będą musieli wysyłać PlayStation VR 2 do naprawy z powodu zniszczonego kabla, jednak możemy mieć do czynienia z pewnym haczykiem: z jednej strony przewodu może zostać dodane autorskie wejście, zatem podczas wymiany będziemy musieli skorzystać z oficjalnego produktu Sony. PS VR 2 ma łączyć się z konsolą za pomocą USB-C.

Wprowadzenie podwójnego kabla z USB-C byłoby nie lada udogodnieniem dla graczy, lecz przedsiębiorstwo prawdopodobnie nie wprowadzi takiego przewodu. Trzeba jednak przyznać, że już możliwość wymiany elementu w chwili uszkodzenia będzie pewnym atutem.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper