PS VR 2 na pierwszym zdjęciu w rzeczywistości. Tak prezentują się next-genowe gogle Sony

News
6276V
PS VR 2
Wojciech Gruszczyk | 29.06, 20:36

Sony nie zdążyło zaprezentować PS VR 2, ale pierwsi deweloperzy mają sprzęt, więc możemy sprawdzić, jak wygląda urządzenie opracowane przez inżynierów z Japonii. Zobaczcie next-genowe gogle do wirtualnej rzeczywistości.

Sony małymi krokami prezentuje kolejne szczegóły PlayStation VR 2 – wcześniej zobaczyliśmy kontrolery, następnie otrzymaliśmy specyfikację, zerknęliśmy na pierwszą grę, a ostatni State of Play przyniósł kilka zapowiedzi produkcji zmierzających na sprzęt.

Japończycy potwierdzili, że urządzenie nie zadebiutuje w 2022 roku, ale pierwsi deweloperzy mają już PS VR 2, by móc opracowywać swoje pozycje na next-genowe gogle VR. Według przecieków, Sony planuje wrzucić sprzęt na rynek na początku 2023 roku.

„Zgadnij, co nadchodzi na PSVR2? (Tylko prawidłowe odpowiedzi)”.

Dość niespodziewanie studio Bit Planet Games z Austin w Teksasie i Filipin udostępniło zdjęcie z krótkim podpisem: „Zgadnijcie, co pojawi się na PSVR2?”. Moglibyśmy sądzić, że deweloperzy złamali embargo, jednak na pytanie jednego z graczy odpowiedzieli następująco: „Gdybyśmy udostępnili to zdjęcie 6 miesięcy temu, miałbyś rację”, więc najwidoczniej twórcy mają urządzenie od przynajmniej pół roku i według ich informacji – mogli już pokazać PlayStation VR 2.

Z mojej perspektywy wygląda to dość dziwnie, bo spodziewałem się, że Sony będzie chciało pokazać PlayStation VR 2 na własnych fotkach, urządzenie zostanie udostępnione redakcji pokroju IGN lub Game Informer, by dziennikarze przygotowali profesjonalne zdjęcia i pierwsze wrażenia lub samo Sony zaprosi graczy na konkretny State of Play, ale najwidoczniej Bit Planet Games jest pewne, że nie zrobiło nic złego.

PlayStation VR 2

Źródło: VGC

Komentarze (117)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper