Bandai Namco wzmacnia deweloperów Ace Combat 8. Nowe studio uformowane z autorów remaku Pokemon Diamond/Pearl

News
322V
Ace Combat
Bartosz Dawidowski | 01.07, 12:18

Bandai Namco rozwija się w wysokim tempie i chwali się dobrymi wynikami. Japoński wydawca może sobie w związku z tym pozwolić na kolejne inwestycje.

Tym razem Bandai Namco ogłosiło, że formuje nowe studio z deweloperów ILCA, zespołu odpowiedzialnego za remake’i Pokemon Diamond i Pearl dla Nintendo Switch. ILCA niedawno miało też wkład w tworzenie Ace Combat 7. Świeżo założona firma z siedzibą w Tokio nazywa się Bandai Namco Aces i jest prowadzona przez Takuyę Iwasakiego, który był prezesem również w ILCA.

Jak łatwo się domyślić po nazwie zespołu, Bandai Namco Aces skupiać się będzie na rozwijaniu serii Ace Combat. Na stronie studia można przeczytać, że grupa już „pracuje razem ze studiem Project Aces nad projektami nowej generacji, korzystającymi z Unreal Engine 5”.

Studio ILCA zostało założone w 2010 roku, zaczynając swoją karierę w branży tworzenia cutscenek CGI do gier i reklam. Od tego czasu zespół zaangażował się również w tworzenie gier, pomagając m.in. przy kreacji Dragon Quest XI, NieR: Automata i Code Vein.

Niedawno w Ace Combat 7 pojawiło się nowe DLC, skupione na motywach z filmu „Top Gun: Maverick”.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/bandai-namco-partners-with-pokemon-remake-dev-for-new-ace-combat-studio/

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper