Return to Monkey Island to wielki finał przygód Guybrusha. Pierwszy gameplay i szczegóły fabularne

News
572V
Return to Monkey
Bartosz Dawidowski | 29.06, 13:13

Na wczorajszym Nintendo Direct Mini przedstawiono pierwszy gameplay z Return to Monkey Island. Po tym wydarzeniu uruchomiono oficjalną stronę nowej przygodówki, która zdradza kilka ciekawych informacji.

Wygląda na to, że Return to Monkey Island będzie definitywnym finałem przygód Guybrusha Threepwooda. Na właśnie uruchomionej, oficjalnej stronie gry, pojawił się tekst, że Return to Monkey Island stanowi „ekscytujące zakończenie serii Monkey Island”

To nie koniec świeżych informacji. Oficjalna witryna produkcji, która trafi w pierwszej kolejności na Nintendo Switch odsłoniła też piewsze detale dotyczące fabuły w Return to Monkey Island.

„Minęły 3 lata od ostatniego starcia Guybrusha z jego nemesis czyli z piratem-zombie LeChuckiem. Rozczarowany bohater, który nigdy nie odnalazł Tajemnicy Monkey Island, dryfuje przez życie a jego miłość Elaine Marley skupia się na innych sprawach niż rządzenie. Młodzi piraci, dowodzeni przez Kapitan Madison, odsunęli starą gwardię od władzy a wyspa Melee znacząco podupadła. Słynny biznesmen Stan został natomiast uwięziony za przestępstwa „związane z marketingiem” – głosi opis na oficjalnej stronie gry.

Kiedy Return to Monkey Island trafi do sklepów? Wiadomo, że do premiery dojdzie w pierwszej kolejności na Switch i PC (później gra trafi na konsole Xbox i PlayStation). Nie podano jednak jeszcze dokładnego terminu wydania przygodówki point and click. W tytuł mamy zagrać w ostatnich tygodniach 2022 r.

Źródło: https://www.eurogamer.net/it-looks-like-return-to-monkey-island-will-be-the-last-in-the-series

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper