The Quarry debiutuje poza podium, Sniper Elite 5 już wypadło z Top 10. Ranking sprzedaży gier w UK

Gry
1204V
The Quarry Poradnik
Bartosz Dawidowski | 13.06.2022, 12:52

Właśnie pojawiły się najświeższe informacje sprzedażowe, dotyczące rynku brytyjskiego. Sprawdźmy, jakie gry cieszyły się największym zainteresowaniem w ostatnim tygodniu.

Kolejny debiut exclusiva Nintendo, to kolejny wydawniczy bestseller. Mario Strikers: Battle League Football uplasowało się w swoim premierowym tygodniu na 1 miejscu rankingu sprzedaży gier w UK. Produkcji udało się wypracować taki rezultat, pomimo słabszych wyników sprzedażowych w 1 tygodniu od premiery od innego tytułu sportowego od Nintendo, czyli Mario Golf: Super Rush (sprzedaż okazała się gorsza o 20%).

Kolejna debiutująca produkcja w ostatnich dniach to wyczekiwane przez wielu The Quarry od Supermassive Games. Tytuł raczej nie zachwyci sprzedażą wydawcy. Grze udało sie uplasować w pierwszych dniach od debiutu poza podium, na 4 miejsce rankingu. Aż 85% fizycznych kopii tytułu przypadło na PlayStation.

Horizon Forbidden West spadło z miejsca numer 1 na pozycję trzecią, zaliczając zmniejszenie sprzedaży o 21% w porównaniu z sytuacją sprzed 2 tygodni. Duży spadek sprzedaży zanotowano też w przypadku Nintendo Switch Sports (rezultaty zmalały tutaj o 36%). Sniper Elite 5 wyleciał już z TOP 10. Gra, która zadebiutowała 26 maja spadła na miejsce 12 rankingu, po pogorszeniu wyników o 44%.

Ranking sprzedaży gier w UK (wydania fizyczne, ostatni tydzień):

  1. Mario Strikers: Battle League Football (debiut)
  2. Lego Star Wars: The Skywalker Saga
  3. Horizon Forbidden West
  4. The Quarry (debiut)
  5. Nintendo Switch Sports
  6. Kirby and the Forgotten Land
  7. FIFA 22
  8. Mario Kart 8: Deluxe
  9. Pokémon Legends: Arceus
  10. Minecraft (Switch)
Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-06-12-mario-strikers-battle-league-shoots-straight-to-no-1-uk-boxed-charts

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper