Intellivision Amico w opałach. Gracze żądają zwrotu pieniędzy za zamówione konsole a firmie grozi bankructwo

News
621V
Amico
Bartosz Dawidowski | 08.06, 12:12

W czerwcu 2021 roku wydawało się, że konsola Interllivision Amico w końcu pojawi się na rynku. Niestety do dzisiaj osoby, które zdecydowały się na złożenie zamówień przedpremierowych, nie otrzymały obiecanego hardware’u.

Możliwe, że zamówienia na Intellivision Amico nigdy nie zostaną zrealizowane. Firma odpowiedzialna za retro konsolę mierzy się bowiem z poważnymi problemami finansowymi, czego nie kryje już nawet sam właściciel. Phil Adam, prezes Intellivision, napisał, że firma tnie ostro koszty i zwalnia obecnie wielu swoich pracowników, tak by utrzymać działalność. Intellivision rozpoczęło również sprzedaż licencji na swoje IP deweloperom, którzy chcieliby wypuszczać swoje retro produkcje na innych platformach.

Wciąż czekamy na wielokrotnie już opóźnianą premierę konsoli Amico. Sprzęt nadal nie doczekał się dokładnego terminu wejścia do dystrybucji w sklepach, co mocno stresuje osoby, które zdecydowały się na złożenie zamówień przedpremierowych. Wielu takich konsumentów aktualnie próbuje odzyskać pieniądze od Intellivision.  Prezes firmy stwierdził, że trzeba liczyć się w takim przypadku z długim oczekiwaniem na przelew, ponieważ pojawiło się bardzo wiele żądań zwrotu pieniędzy a zredukowana kadra pracownicza Intellivision jest przeciążona. „Zapewniamy, że uhonorujemy wszelkie nasze zobowiązania” – stwierdził Phil Adam.

Prezes Intellivision twierdzi, że zaczęto już testowo produkcję pierwszej serii konsol oraz wszystkich elementów związanych ze sklepową ofertą, „również takich jak opakowania”. Konsole powinny zostać dostarczona do klientów w 2022 r. W obecnej sytuacji trudno już wierzyć jednak w kolejne zapewnienia i obietnice firmy, która wielokrotnie już zawodziła swoich klientów. Intellivision udało się wprowadzić na rynek dotychczas tylko 8 pudełkowych wydań gier na Amico, konsolę, która jest nadal niedostępna. Osoby, które skusiły się na takie produkcje mogą jedynie przyglądać się pudełkom tych wydawnictw na swoich półkach.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/intellivision-is-trying-to-save-the-amico-by-severely-cutting-staff-and-licensing-out-its-ip/ https://marketresearchtelecast.com/intellivision-amico-tried-out-the-console-with-the-wollmilchsau-controller/200778/

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper