Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.08.2014 09:13
Take-Two poniosło stratę w ostatnim kwartale pomimo dobrych wyników GTA V i Borderlands 2
1012V

Take-Two poniosło stratę w ostatnim kwartale pomimo dobrych wyników GTA V i Borderlands 2

Take-Two znajdowało się w ostatnich miesiącach w nie najlepszej sytuacji finansowej. Wszystko wskazuje jednak na to, że firma wychodzi na prostą i że zamknie bieżący rok z dużymi zyskami.

Take-Two zgłosiło, że poniosło niewielką stratę netto (11 milionów dolarów) w ostatnim kwartale 2014 r. Firma patrzy jednak z nadzieją w przyszłość - aktualny rok fiskalny Take-Two ma zamknąć na plusie. I to sporym - przewidywany zysk netto do końca marca 2015 r. ma wynieść ok. 900 mln dolarów. Najważniejszym elementem, który ma wpłynąć na taki rezultat będzie premiera Grand Theft Auto V na PC, XONE, PS4 oraz Evolve.

Take-Two poinformowało nas również, że do tej pory do sklepów trafiło 34 mln sztuk Grand Theft Auto V. Świetnie poradziło sobie też NBA 2K14, z 7 mln opchniętych sztuk. Rewelacyjny wynik notuje Borderlands 2, które na całym świecie rozeszło się w ilości 10 mln egzemplarzy. BioShock Infinite rozeszło się już w ilości prawie 7 mln sztuk. Warto jednak przypomnieć w tym kontekście, że Take-Two zdecydowało się - co zadziwiło całą branżę - na rozwiązanie studia Irrational Games na początku 2014 roku.

źródło

Tagi: Borderlands 2 Grand Theft Auto V nba 2k14 Take-Two wyniki wyniki sprzedaży