NBA 2K14

NBA 2K14

7,9
68 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.9
XONE 7.5
PS3 7.9
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Visual Concepts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
98 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.10.2013
Europa:
04.10.2013
Polska:
04.10.2013
Producent:
Visual Concepts
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
98 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
01.10.2013
Europa:
04.10.2013
Polska:
04.10.2013

Recenzja redakcji

Recenzja gry: NBA 2K14
8.0
Recenzja gry: NBA 2K14
PS4
Pokaż kolejne recenzje

NBA 2K14 - opis gry

NBA 2K14 to gra sportowa traktująca o koszykówce stworzona z myślą o konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Za jej produkcję odpowiada studio Visual Concepts. Tytuł posiada pełną licencję północnoamerykańskiej ligi NBA. Na jego okładce znalazł się gwiazdor Miami Heat, LeBron James.

NBA 2K14 posiada sporo usprawnień względem poprzednich edycji. Dotyczą one właściwie każdego aspektu rozgrywki - począwszy od poruszania się zawodnikami po parkiecie po rozbudowaną grę w obronie (według twórców najbardziej udoskonaloną). Co więcej, lepiej działa teraz sztuczna inteligencja sterowanych przez konsolę rywali, ucząca się naszego stylu na bieżąco.

Gra posiada kilka interesujących wariantów rozgrywki. Jeden z nich, Path to Greatness, kręci się wokół osoby LeBrona. Naszym zadaniem jest sprawić, by stał się on najlepszym zawodnikiem w historii NBA. Zaczynamy od aktualnego sezonu i musimy go przeprowadzić przez jeszcze siedem zaliczając jak najlepsze występy. Historia może iść różnymi wyznaczonymi przez twórców ścieżkami, nawet tymi najbardziej fantastycznymi.

Gracz może też skupić się na sobie. Stworzyć własnego zawodnika, przeprowadzić go przez karierę lub zbudować własną ekipę. W tym ostatnim przypadku decyduje o nazwie, projekcie strojów, elementach graficznych i tym podobnych kwestiach. Do zespołu można dodawać innych (wywalać też), np. znajomych, a jego poczynania opisują liczne statystyki, mogące wpływać na pozycję w sieciowych rankingach. Ważnym elementem tego trybu jest “zmęczenie”, które sprawia, że ciągnąca się przez wiele meczów rywalizacja staje się bardziej realistyczna.

Kolejna, spora nowość - po raz pierwszy w historii serii wydawanej przez 2K pojawiają się drużyny europejskie. Na mocy porozumienia zawartego między wydawcą a Turkish Airlines Euroleague w NBA 2K14 znajdują się rozgrywki Euroligi oraz czternaście czołowych drużyn ze Starego Kontynentu, np. Real Madryt, Panathinaikos Ateny, CSKA Moskwa czy Alba Berlin.

Pomniejsze zmiany i udoskonalenia dotyczą dodania większej liczby zagrań i lepszej grafiki. Tytuł Visual Concepts robi ponadto użytek z funkcji sieciowych dając możliwość aktualizowana statystyk zawodników.

Całości przygrywają licencjonowane utwory takich wykonawców jak Coldplay, Kendrick Lamar, Kanye West czy Gorillaz.

Wideo - NBA 2K14

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper