Spellforce 3 Reforced ląduje na konsolach. Przegląd ocen w pierwszych recenzjach, gameplay z PS5 i XSX

News
1197V
Spell
Bartosz Dawidowski | 07.06, 10:22

Spellforce 3 Reforced jest od dzisiaj dostępne na konsolach. Sprawdźmy, jak ta fuzja RTS-a i RPG radzi sobie w pierwszych recenzjach.

Dziś premiera Spellforce 3 Reforced, czyli wzbogaconego i ulepszonego wydania gry, która debiutowała – w swoim podstawowym wydaniu - na PC już w 2017 roku. Tytuł zebrał wtedy oceny ze średnią 7,3/10. Jak Spellforce 3 idzie na konsolach (PS4, PS5, XOne, XSX)? Całkiem dobrze. Gra chwalona jest za posiadanie rozbudowanych, fabularnych kampanii, których przejście zajmuje grubo ponad 30 godzin. Produkcja wypełniona jest po brzegi zawartością, co cieszy niezmiernie. Grafika wygląda przy tym naprawdę dobrze, nie zawodząc pod względem framerate’u (przynajmniej na PS5 i XSX) oraz jakości tekstur/otoczenia.

Niestety nie wszystko jest idealne. Największą wadą Spellforce 3 Reforced jest nieczytelny, żywcem przeniesiony z PC interfejs. Masa okienek z malutkim tekstem nie sprawdza się na konsolach. Ten motyw gani w swoim tekście przede wszystkim redakcja WayTooManyGames, która narzeka nie tylko na okropny system menu, ale też na fatalnie rozwiązane sterowanie kontrolerem DualSense. Dlatego też produkcja otrzymała od WayTooManyGames ocenę 4/10.

W innych recenzjach pojawia się krytyka dubbingu. Dziennikarze podkreślają natomiast, że gra wyróżnia się mocną muzyką, która nie nudzi. Oceny wystawiane SpellForce 3 Reforced wydają się pozytywne (okolice 8), więc jeśli nie przeraża was malutki tekst i nie najlepiej rozwiązane sterowanie w RTS-ie z pomocą kontrolera, to chyba warto dać tej produkcji szansę.

Poniżej czeka na was zwiastun gry i trochę gameplayu z wydania na PS5 oraz XSX.

Pierwsze oceny konsolowego wydania Spellforce 3 Reforced:

  • PS4 Blog 8,5/10
  • GamesRD 8/10
  • Xbox Era 8/10
  • God is a Geek 8/10
  • WayTooManyGames 4/10

 

Źródło: OpenCritic

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper