Mr. Prepper czyli przygotowania do atomowej wojny. Gra polskiego studia od dzisiaj również na Switch

Gry
614V
Mr Prepper
Bartosz Dawidowski | 03.06.2022, 13:58

Rodzime studio Rejected Games przygotowywało w ostatnich miesiącach konwersję Mr. Preppera dla Nintendo Switch. Dzisiaj doczekaliśmy się wydania tej produkcji właśnie na japońskiej, hybrydowej konsoli.

Mr. Prepper od dzisiaj jest dostępny na nowej platformie. Po PS4, XOne i PC ten survivalowo-rzemieślniczy tytuł ląduje również na Nintendo Switch. Mr. Prepper to tytuł, w którym wcielamy się w bohatera, który uważa, że zbliża się straszne, apokaliptyczne zagrożenie związane z wiszącą nad światem atomową wojną. Postać postanawia przygotować się do nadciągającej zagłady. Uczynimy to przede wszystkim przez wybudowanie podziemnego schronu, który musimy wyposażyć w całą niezbędną infrastrukturę, która pozwoli nam przetrwać, po tym jak dojdzie do odpalenia nuklearnych rakiet.

W ramach przygotowań w Mr. Prepper zwiedzimy okolice naszego przydomowego schronu, będziemy wymieniać się towarami z sąsiadami, wytwarzać potrzebne maszyny i narzędzia (w grze funkcjonuje rozbudowany system rzemieślniczy), wykonywać questy fabularne a nawet zmagać się z węszącą policją, której nie podobają się działania głównego bohatera.

Gra polskiego zespołu Rejected Games zgarnęła nie najlepsze oceny w recenzjach (średnia w okolicach 6/10) wydań na PS4, PC i XOne. Krytycy chwalą w swoich tekstach bardzo ciekawy pomysł i fabułę, ale ganią deweloperów za przesadne nastawienie gameplayu na grind, nie najlepsze zbalansowanie mechanizmów rozgrywki i wreszcie niedostatecznie wytłumaczone zasady zabawy w pewnych jej aspektach.

Źródło: https://www.nintendo.com/store/products/mr-prepper-switch/

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper