Forspoken zostanie opóźnione? Square Enix może podjąć decyzję pod jednym warunkiem

Plotka
1024V
Forspoken Frey Holland
Iza Łęcka | 23.05, 08:58

Luminous Productions może otrzymać dodatkowy czas na dopracowanie swojego najnowszego IP pochylającego się nad wydarzeniami rozgrywającymi się w krainie Athia. Taką sytuację sugeruje współzałożyciel XboxEra.

Forspoken należy do katalogu nowych produkcji Square Enix, które zgodnie z założeniami zadebiutują w tym roku. Choć gra miała pierwotnie znaleźć się na rynku w maju, deweloperzy mają znacznie więcej czasu na dostarczenie opowieści na najwyższym poziomie – w ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy przyjrzeć się między innymi walce czy oprawie produkcji zmierzającej na PS5 i PC. Wiemy, że studio będzie czerpało z szeregu nowoczesnych technologii (m.in. AMD FidelityFX Super Resolution i Microsoft DirectStorage), by zaoferować jak najbardziej efektowne wrażenia.

Jak wskazuje Nick Baker w najnowszym programie The XboxEra Podcast, Square Enix może jeszcze raz opóźnić premierę przygody Frey Holland. Jeżeli tylko autorzy Final Fantasy XVI będą w stanie wydać swoją grę, Forspoken może zostać przesunięte.

„Istnieje możliwość, że Square może ponownie opóźnić Forspoken, ale jest to w pewnym sensie uwarunkowane i najwyraźniej tym warunkiem jest to, czy uważają, że mogą wydać Final Fantasy 16 w tym roku”.

Tym samym współzałożyciel XboxEra daje jasno do zrozumienia, że Japończycy nie będą chcieli dopuścić do premier dwóch dużych produkcji w podobnym czasie. A kolejna odsłona Final Fantasy, która także ma znaleźć się na PlayStation 5 i komputerach osobistych, jest zdecydowanie popularniejszą i bardziej wyczekiwaną marką. To podejście wydaje się więc jak najbardziej uzasadnione.

Pozostaje nam więc śledzić poczynania Japończyków, gdyż nie wiadomo, czy słowa dziennikarza okażą się prawdziwe. Square Enix niebawem powinno przedstawić zwiastun prezentujący Final Fantasy XVI – japoński gigant planuje koncentrować się na „głównym IP”, a wiemy, że tytuł jest w „ostatecznej fazie produkcji”.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper