Cyberpunk 2077 na Unreal Engine 5 mógłby zachwycić. Wizja fanów robi wrażenie

News
1800V
Cyberpunk 2077 na Unreal Engine 5
Iza Łęcka | 17.05, 11:36

Cyberpunk 2077 powstał na REDengine, czyli wewnętrznym silniku CD Projekt RED, jednakże przy okazji ogłoszenia prac nad nową produkcją osadzoną w uniwersum Wiedźmina deweloperzy zapowiedzieli wykorzystanie innej technologii. Kolejne gry polskiej ekipy będą rozwijane na Unreal Engine 5 – entuzjaści futurystycznego Night City sprawdzili, jak metropolia mogłaby wyglądać dzięki rozwiązaniom Epic Games.

W dniu premiery najnowsza przygoda V nie spełniła sporych oczekiwań społeczności, która przygotowywała się na efektowną wizualnie i pozbawioną szeregu błędów opowieść. Od tego czasu twórcy w znaczącym stopniu usprawnili gameplay, choć nie jest sekretem, że jednym z wielu wyzwań, z jakimi musieli się zmierzyć, była autorska technologia. Studio spędziło wiele lat na dopracowaniu silnika, lecz użytkownicy PlayStation 4 i Xboksów One od debiutu nie doświadczyli satysfakcjonującej rozgrywki na najwyższym poziomie.

Kolejne projekty CD Projekt RED – w tym nowy rozdział w świecie Wiedźmina – zostaną opracowane na Unreal Engine 5. Dzięki materiałom wielu deweloperów możemy spojrzeć na przedsmak wrażeń, dzięki którym Epic Games pozwoli realizować gry nowej generacji.

Jeden z youtuberów chciał się przekonać, jak Cyberpunk 2077 mógłby się prezentować na Unreal Engine 5. Ekipa Enfant Terrible, wykorzystując materiały stworzone przez takich twórców jak między innymi Saher Tarek, Learte Studios, JSFilmz, Artcore Studios, Masashi Imagawa czy Infraction, połączył wiele ujęć ukazujących poszczególne elementy niebezpiecznej metropolii - nie zabrakło także bardzo dopracowanych scen ukazujących bohaterów. Przy stworzeniu filmiku, będącego bardzo kolorową pokazówką, pomocne okazały się megapakiety środowiskowe z Epic Marketplace, MetaHumans Creator firmy Epic, VFX i Zbrush.

Źródło: PSU

Komentarze (44)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper