Wiedźmin 4 oficjalnie! „Nowa saga rozpoczęta”

Gry
23166V
Wiedźmin 4 oficjalnie! Nowa saga rozpoczęta
Wojciech Gruszczyk | 21.03.2022, 17:37

CD Projekt RED właśnie oficjalnie potwierdził prace nad nowym Wiedźminem. Studio rozpoczyna „nową sagę” i potwierdza wielką współpracę z Epic Games. Produkcja powstaje na Unreal Engine 5.

CD Projekt RED właśnie oficjalnie potwierdził, że przygotowuje „kolejne pełnoprawne RPG dla jednego gracza w ramach serii Wiedźmin”. Proces opracowania nowej gry będzie bazował na silnika Unreal Engine 5 w ramach „strategicznej współpracy” z Epic Games, która będzie trwać przynajmniej 15 lat. 

Paweł Zawodny, CTO CD PROJEKT RED, skomentował temat przyszłych gier studia oraz silnika Unreal Engine 5 w następujący sposób:

“Jednym z kluczowych filarów RED 2.0 — transformacji, którą obecnie przechodzi studio — jest większy nacisk na technologię i właśnie to działanie leży u podstaw naszej współpracy z Epic Games. Naszym celem nie było po prostu pozyskanie licencji na silnik; razem z naszymi partnerami widzimy tę współpracę jako pierwszy krok w długiej i owocnej współpracy. W przypadku wcześniejszych gier studia, rozwój i przygotowanie REDengine pod dany tytuł wymagało znacznych zasobów i nakładu pracy. Dlatego niezwykle ważne było dla nas, aby w przypadku kolejnej gry CD PROJEKT RED wyznaczyć kierunek technologiczny tak szybko, jak to możliwe. Współpraca, którą nawiązaliśmy podniesie efektywność w procesie produkcji, a także jej przewidywalność. Jednocześnie dzięki niej otrzymamy dostęp do narzędzi do tworzenia gier z najwyżej półki. Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jakie niesamowite przygody uda nam się stworzyć w Unreal Engine 5!”

Na temat współpracy obu firm wypowiedział się również Tim Sweeney, założyciel i CEO, Epic Games: 

“Przy tworzeniu Unreal Engine 5 jednym z naszych celów było umożliwienie zespołom deweloperskim tworzenia dynamicznych otwartych światów łączących niespotykaną dotychczas skalę i jakość oprawy graficznej. Cieszymy się, że możemy współpracować z CD PROJEKT RED i wspólnie przesuwać granice tego, co możliwe jest w dziedzinach rozgrywki i opowiadania historii w grach. Wierzymy, że na naszych działaniach skorzysta na przestrzeni kolejnych lat cała społeczność twórców gier.”

Współpraca polega na przystosowaniu technologii do opracowania produkcji w otwartym świecie – warto tutaj pamiętać, że dotychczas CD Projekt RED rozwijało gry na własnym silniku. Technologia REDengine, która napędza Cyberpunka 2077, będzie dalej wykorzystywana w przypadku opracowania dodatku do przygody z Night City.

Nie tylko nowy Wiedźmin będzie rozwijany na Unreal Engine 5 – twórcy zamierzają wykorzystać technologię Epic Games do wszystkich swoich przyszłych projektów. Dodatkowo otrzymali możliwość modyfikacji propozycji od twórców Fornite:

„Twórcy z CD PROJEKT RED oraz Epic będą wspólnie pracować, by przystosować silnik do obsługi rozgrywki w otwartych światach. Pierwszym takim tytułem będzie właśnie nowo zapowiedzana gra z serii Wiedźmin”.

Źródło: thewitcher

Komentarze (298)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper