Fortnite z kreatywnością na całego. Epic Games udostępni Unreal Editor i pozwoli monetyzować swoje dzieła

News
482V
Fortnite
Bartosz Dawidowski | 16.05, 11:37

Atrakcyjność Fortnite opiera się w dużej mierze na kreatywności fanów. Epic Games zamierza niedługo jeszcze podkręcić ten motyw, umożliwiając nowy poziom twórczych szaleństw.

Na miłośników spędzania całych miesięcy w Trybie Kreatywnym w Fortnite już niedługo czekać będzie ogromna atrakcja. Okazuje się, że Epic Games udostępni w swoim hicie zestaw narzędzi deweloperskich Unreal Editor. Fani otrzymają dzięki temu dostęp do zaawansowanych środków tworzenia całych swoich wysp w Fortnite, które będzie można następnie monetyzować – w stylu kojarzącym się z Roblox.

„Fortnite Creative to zestaw narzędzi pozwalający każdemu na tworzenie własnej wyspy w Fortnite. Około połowa czasu spędzanego w Fortnite przez naszych fanów dotyczy właśnie takiej zawartości, stworzonej przez innych, a nie przez Epic. A to tylko początek. Jeszcze w tym roku udostępnimy Unreal Editor – pełne możliwości deweloperów otwarte dla każdego, kto chce tworzyć i kodować wysokiej jakości zawartość i wprowadzać ją do gry – bez naszego udziału. (...) Przy okazji budujemy podstawy ekonomii, umożliwiając prowadzenie biznesu wokół tej pracy” – stwierdził Tim Sweeney w wywiadzie dla Fast Company.

Fortnite jest pierwszą grą, która doczekała się pełnego wsparcia dla środowiska Unreal Engine 5. Otwarcie Unreal Editora dla fanów może być w tym kontekście wyjątkowo ciekawe. Niestety Epic Games nie zdradziło, kiedy miłośnicy gry będą mogli przystąpić do tworzenia własnej zawartości z tym zestawem deweloperskich narzędzi. Wiemy tylko, że ma się to stać jeszcze w 2022 roku. Na pewno będzie to nowy rozdział w rozwoju kreatywności związanej z tą niezwykle popularną strzelanką FPP, dystrybuowaną w modelu biznesowym free-to-play.

Źródło: https://wccftech.com/fortnite-is-getting-the-full-unreal-editor-later-this-year-creators-will-be-able-to-monetize/

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper