Ranking sprzedaży w UK. Jedna debiutująca gra w Top 10 i ogromny sukces Minecraft na Switch

News
611V
Evil Dead The Game
Bartosz Dawidowski | 16.05, 10:04

Na rynku cały czas mamy do czynienia z zastojem w kategorii sprzedaży gier. W liście 10 najlepiej sprzedających się produkcji w UK pojawiła się mimo wszystko jedna debiutująca pozycja.

Tą nowością w rankingu sprzedaży fizycznych wydań gier jest Evil Dead: The Game. Grze udało się przebić do TOP 10 pomimo braku recenzji (dopiero w trakcie weekendu pojawiły się pierwsze oceny tej pozycji - GamersRD wlepiło Evil Dead: The Game 8/10 a FlickeringMyth 7/10). Najwyższą sprzedaż Evil Dead: The Game zanotowano na PS5 (56%) i PS4 (23%). Reszta kopii przypadła na XOne i XSX/XSS.

Ostatni tydzień był bardzo ślamazarny w kategorii sprzedaży gier w pudełkach na rynku brytyjskim. Rozeszło się tylko ok. 100 tysięcy sztuk gier. Najlepiej rozchodzącą się produkcją pozostało już kolejny, trzeci tydzień Nintendo Switch Sports.

Elden Ring wypadł po 11 tygodniach z pierwszej dziesiątki rankingu. Jeszcze większy spadek zainteresowania zaliczyło Sifu, które niedawno doczekało się wydania fizycznego. Gra z miejsca 9 spadła na pozycję numer 30 (spadek sprzedaży o 75%).

O ogromnym sukcesie może mówić Microsoft. Minecraft, marka którą lata temu przejął gigant z Redmond, stał się trzecią najlepiej sprzedającą się grą w pudełkach od premiery Nintendo Switch. Rzeczony tytuł w wysokości całkowitego sprzedanego nakładu przebiły tylko Mario Kart 8 Deluxe i Animal Crossing New Horizons. Minecraft praktycznie od swojej premiery na Switch nie schodzi z pierwszej dziesiątki listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii.

Ranking sprzedaży gier w wydaniach fizycznych w UK (ostatni tydzień):

  1. Nintendo Switch Sports
  2. Lego Star Wars: The Skywalker Saga
  3. Horizon Forbidden West
  4. Mario Kart 8: Deluxe
  5. Evil Dead: The Game (debiut)
  6. Pokémon Legends: Arceus
  7. Minecraft (Switch)
  8. Grand Theft Auto 5
  9. Animal Crossing: New Horizons
  10. FIFA 22

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2022-05-15-nintendo-switch-sports-scores-third-no-1-uk-boxed-charts https://twitter.com/Chris_Dring

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper