LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów rządziło w USA w kwietniu. Ranking sprzedaży z minionego miesiąca

News
675V
LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
Kajetan Węsierski | 14.05, 13:30

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów to projekt, na który oczekiwało naprawdę wiele osób. Choć z przeszłości dostawaliśmy już inne gry ze świata Star Wars, które rozgrywały się w uniwersum popularnych klocków, to tym razem wszystko miało odpowiedni technologiczny sznyt. Grafika była piękna, muzyka idealnie dopasowana, a sama fabuła świetnie pokrywała się z tym, co doskonale znamy z filmów i seriali.

Jak się okazuje, świetne oceny oraz ciągły rozwój projektu (niedawno dostaliśmy przecież nawet DLC) sprawiają, że zainteresowanie jest ogromne. I bez żadnego zaskoczenia możemy napisać, iż w kwietniowym zestawieniu sprzedaży gier w Stanach Zjednoczonych to właśnie ten projekt zasiadał na stronie. Co natomiast ciekawe, na drugim miejscu uplasował się Elden Ring, który tym samym utrzymuje status najlepiej sprzedającego się tytułu w 2022. Pełna dwudziestka prezentowała się następująco:

 1. LEGO Star Wars: The Skywalker Saga
 2. Elden Ring
 3. MLB: The Show 22
 4. Kirby and the Forgotten Land
 5. Nintendo Switch Sports
 6. Call of Duty: Vanguard
 7. Horizon Forbidden West
 8. Mario Kart 8 Deluxe
 9. Gran Turismo 7
 10. Pokemon Legends: Arceus
 11. Minecraft
 12. FIFA 22
 13. Call of Duty: Black Ops: Cold War
 14. Super Smash Bros. Ultimate
 15. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 16. Animal Crossing: New Horizons
 17. WWE 2K22
 18. Mario Party Superstars   
 19. Madden NFL 22
 20. Tiny Tina’s Wonderlands

Inną ciekawostką jest fakt, iż kolejny znakomity wynik Elden Ring przełożył się na fakt, że w okresie ostatnich 12 miesięcy (od kwietnia ubiegłego roku) to właśnie ten tytuł jest tym z najwyższą sprzedażą. Tym samym Call of Duty: Vanguard, które zazwyczaj nie ma dużej konkurencji w Stanach Zjednoczonych, zostało zepchnięte na drugi stopień podium. From Software wydało fenomen i to pod każdym względem.

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych