FIFA 24 zadebiutuje na rynku, ale nie od EA? FIFA tworzy własne gry i może wprowadzić prawdziwy chaos

Gry
9361V
FIFA 24
Wojciech Gruszczyk | 10.05.2022, 20:37

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej odpowiedziała na wiadomość Electronic Arts dotyczącą „przyszłości interaktywnej piłki nożnej”. FIFA najwidoczniej będzie chciała oferować swoje gry wykorzystując starą nazwę, co może wywołać na rynku prawdziwy chaos.

FIFA właśnie odpowiedziała na dzisiejsze ogłoszenie Electronic Arts. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej potwierdza, że współpracuje z „wydawcami, studiami i inwestorami nad stworzeniem nowej gry symulacyjnej na 2024 rok”.

„Po raz pierwszy FIFA wprowadzi na rynek nowe gry piłkarskie opracowane we współpracy z niezależnymi studiami i wydawcami, zapewniając fanom piłki nożnej i gier większy wybór w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata FIFA w Katarze 2022 i Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet w Australii i Nowej Zelandii 2023”.

FIFA potwierdza, że kilka nowych gier niebędących symulacjami jest już w produkcji i zostanie wprowadzonych na rynek w trzecim kwartale tego roku. Pierwsza będzie związana z zbliżającymi się Mistrzostwami Świata FIFA w Katarze 2022.

Gianni Infantino, prezydent FIFA, zasugerował nawet, że w przyszłości mogą pojawić się takie gry jak FIFA 24, FIFA 25 czy też FIFA 26 i pozycje nie będą opracowane przez EA:

„Mogę was zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra sygnowana nazwą FIFA będzie najlepszą grą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej. Nazwa FIFA jest jedynym oryginalnym tytułem o zasięgu globalnym. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 i FIFA 26, i tak dalej - niezmienna jest nazwa FIFA i ona pozostanie na zawsze i pozostanie NAJLEPSZA”.

FIFA potwierdziła także, że wprowadziła teraz „nowy, niewyłączny model licencjonowania”, dzięki któremu różne firmy będą mogły rozwijać gry na licencji FIFA – federacja nie zamierza już wchodzić w długoterminowe umowy. Korporacja będzie teraz „współpracować z wieloma partnerami”.

Źródło: FIFA

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper