FIFA oficjalnie nie w rękach EA! Korporacja przedstawia nową nazwę i „przyszłość interaktywnej piłki nożnej”

Gry
7706V
EA Sports FC
Wojciech Gruszczyk | 10.05.2022, 17:55

Electronic Arts właśnie potwierdziło wszystkie plotki. Firma nie dogadała się z Fifą i w przyszłym roku na rynku nie pojawi się FIFA 24. Korporacja szykuje graczy na rewolucję, która zostanie ujawniona w przyszłym roku.

EA Sports FC – tak będzie nazywać się nowa piłka nożna od Electronic Arts. Korporacja właśnie oficjalnie potwierdziła rozstanie z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. To jednak będzie długi i zarazem ciekawy proces, dzięki któremu w przyszłym roku zagramy w zupełnie nową grę od EA.

„Do fanów piłki nożnej na całym świecie,

Na wstępie chciałbym podziękować tej niesamowitej społeczności, liczącej ponad 150 milionów fanów, za pomoc w tworzeniu największej na świecie platformy piłkarskiej rozrywki - EA SPORTS FIFA. Po prawie 30 latach tworzenia interaktywnych gier piłkarskich, które definiują gatunek, wkrótce rozpoczniemy nową, ekscytującą erę.

W przyszłym roku EA SPORTS FC stanie się przyszłością piłki nożnej od EA SPORTS. Wraz z naszymi ponad 300 partnerami licencyjnymi jesteśmy gotowi, aby w imieniu wszystkich fanów piłki nożnej na całym świecie wznieść globalne doświadczenia piłkarskie na nowe wyżyny” – Cam Weber, EVP, Group GM EA SPORTS & Racing

Electronic Arts właśnie potwierdziło wszystkie plotki i zapowiedziało, że EA Sports FC otrzyma „wszystko, co kochacie” w grach EA, czyli tryby, ligi, turnieje, kluby, piłkarzy, Ultimate Team, Tryb kariery, Pro Clubs i VOLTA Football – to wszystko powróci.

Wydawca zadbał o licencje na ponad 19 000 zawodników, ponad 700 drużyn, ponad 100 stadionów i 30 lig. Korporacja będzie dalej współpracować z partnerami i EA Sports FC zaoferuje „ekskluzywne partnerstwa z Premier League, LaLiga, Bundesligą, Serie A, MLS”, a według udostępnionych informacji „w przyszłości będzie więcej” lig na wyłączność.

„Ta nowa, niezależna platforma przyniesie nowe możliwości - wprowadzania innowacji, tworzenia i ewoluowania. To znacznie więcej niż tylko zmiana symbolu - jako EA SPORTS jesteśmy zobowiązani do tego, aby EA SPORTS FC było symbolem zmian. Jesteśmy oddani idei reinwestowania w sport i cieszymy się, że będziemy współpracować z coraz większą liczbą partnerów, aby rozwijać nowe, autentyczne doświadczenia, które przyniosą radość, integrację i zaciekawienie globalnej społeczności fanów. Z niecierpliwością czekam na udostępnienie więcej szczegółów dotyczących tych planów w nadchodzących miesiącach”

Gracze mogą mieć jednak pewność, że w 2022 roku zagramy w FIFA 23 i będzie to „najbardziej rozbudowana” odsłona w historii:

„EA SPORTS FC pozwoli nam zrealizować tę przyszłość i wiele więcej... ale nie wcześniej niż po dostarczeniu naszej najbardziej rozbudowanej gry w historii z naszym obecnym partnerem praw do nazwy, FIFA, jeszcze przez rok. Dokładamy wszelkich starań, aby następna gra FIFA była najlepsza w historii, oferując więcej funkcji, trybów gry, zawartości Mistrzostw Świata, klubów, lig, zawodów i zawodników niż jakakolwiek inna gra FIFA”.

Pierwsze szczegóły EA Sports FC zostaną ujawnione w latem 2023 roku:

„Jesteśmy niesamowicie podekscytowani możliwością budowania przyszłości światowej piłki nożnej razem z wami wszystkimi i z przyjemnością podzielimy się kolejnymi informacjami na temat EA SPORTS FC latem 2023 roku. Przyszłość tego sportu jest bardzo duża i jasna, a fandom piłkarski dociera do każdego zakątka świata. Globalna piłka nożna jest częścią EA SPORTS od prawie trzydziestu lat - a dziś dbamy o to, by była nią przez kolejne dekady”.

„Istniejemy po to, by tworzyć przyszłość piłkarskiego fandomu - czy to wirtualnego, czy rzeczywistego, cyfrowego czy fizycznego, to wszystko jest piłką nożną. Dziękujemy za nieustające wsparcie” – dodał Cam Weber.

Pełny pokaz gry powinien odbyć się w lipcu 2023 roku:

„Dołącz do klubu

Dowiesz się więcej w lipcu 2023

#EASPORTSFC

Więcej szczegółów: http://x.ea.com/73482”.

Piłko nożna, poznaj przyszłość

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z #EASPORTSFC , aby rozwijać przyszłość tej pięknej gry. Więcej w lipcu 2023. Jesteście gotowi?

„Jesteśmy w klubie #EASPORTSFC”.

EA zadbało nawet o krótkie wypowiedzi przedstawicieli lig oraz firm:

„EA SPORTS jest długoterminowym i cenionym partnerem Premier League i z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę w nowej erze EA SPORTS FC” -Richard Masters, Dyrektor Generalny Premier League

„EA SPORTS reprezentuje szczytowe osiągnięcia w dziedzinie interaktywnej piłki nożnej, zarówno dziś, jak i w przyszłości, i jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować współpracę z nimi, tak jak przez ponad 20 lat. Jesteśmy zobowiązani do współpracy z EA SPORTS FC, aby zapewnić innowacyjne i autentyczne doświadczenia oraz rozwijać miłość do piłki nożnej razem, na całym świecie i przez kolejne lata” – powiedział Javier Tebas, prezes LaLiga.

„Mamy znakomitą współpracę z EA. EA SPORTS jest uznaną i wartościową częścią świata piłki nożnej i jesteśmy podekscytowani tym, co przyniesie nasza innowacyjna współpraca. Nie możemy się doczekać, kiedy Bundesliga i Bundesliga 2 zostaną włączone do EA SPORTS FC” – powiedziała dyrektor generalna Bundesligi Donata Hopfen.

„Dzięki wspólnemu zaangażowaniu w służenie fanom piłki nożnej na całym świecie, cieszymy się na naszą dalszą współpracę z EA SPORTS FC, aby zapewnić graczom autentyczne wrażenia z rozgrywek klubowych, które kochają” – Guy-Laurent Epstein, dyrektor ds. marketingu, UEFA

„Łączenie fanów piłki nożnej z ich ulubionymi klubami, zawodnikami, rozgrywkami i innymi kibicami poprzez cyfrowe doświadczenia jest niezwykle ważne dla przyszłości fandomu piłkarskiego i jesteśmy zachwyceni, że możemy współpracować z EA SPORTS FC, aby zapewnić te wciągające doświadczenia fanom na całym świecie” - Juan Emilio Roa, dyrektor ds. marketingu i handlu, CONMEBOL.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować i rozszerzać naszą długoletnią współpracę z EA SPORTS, ponieważ służymy sportowcom na styku sportu, gier i kultury. Nasza współpraca z EA SPORTS FC będzie autentycznie rozwijać sposoby, w jakie nasze społeczności mogą grać i angażować się w sport” – powiedział DJ van Hameren, EVP & CMO, NIKE Inc.

Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku wspominaliśmy o astronomicznej kwocie, którą FIFA zażądała od Electronic Arts za przedłużenie licencji. Szef EA potwierdził, że bez Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej jego firma będzie mogła opracować lepszą grę.

Źródło: EA

Komentarze (99)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper