Doktor Strange 2 z najlepszym weekendem otwarcia w tym roku. Widowisko przebiło The Batman

Filmy/seriale
884V
Doktor Strange w multiwersum obłędu recenzja
Iza Łęcka | 09.05.2022, 12:57

Lato w kinach zapowiada się niezwykle obiecująco, czego dobitnym potwierdzeniem jest zainteresowanie najświeższym filmem spod szyldu Marvel Cinematic Universe. Najnowsza, niezwykle zakręcona i odsłaniająca wiele nieznanych kart przygoda Stephena Strange'a po weekendzie otwarcia plasuje się wśród najchętniej oglądanych produkcji tego roku.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” już od wstępnych materiałów zapowiadał się na całkiem obiecujące widowisko – oliwy do ognia dodawały liczne spekulacje fanów Marvela oraz dokładne analizy poszczególnych zwiastunów, dzięki którym mieliśmy pełną świadomość, że historia zaprosi do gry nowych bohaterów. Przemyślana kampania promocyjna wpłynęła na wyniki sprzedaży, co sugerowały już pierwsze rezultaty.

W pierwszym weekendzie od premiery Doktor Strange 2 osiągnął jeden z najlepszych wyników otwarcia na rynku amerykańskim, zdobywając 185 mln dolarów – tym samym produkcja wyreżyserowana przez Sama Raimiego zajęła 11. miejsce na liście największych krajowych premier w historii, będąc siódmym najlepszym debiutem Marvel Studios. Jednocześnie film przebił klimatycznego „The Batman”, który na starcie zgarnął w USA 130 mln dolarów.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” jest drugą najgłośniejszą premierą MCU po niedoścignionym w pandemicznej rzeczywistości „Spider-Man: Bez drogi do domu” z 600,5 mln dolarów. Na zagranicznych rynkach widowisko spotkało się z równie ochoczym przyjęciem, zyskując łącznie 450 mln dolarów w box office. Oprócz USA superbohaterska przygoda cieszyła się ogromną popularnością w Korei, Wielkiej Brytanii oraz Meksyku.

Sprawdźcie naszą recenzję filmu.

Źródło: Variety

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper