Sonic to potęga. Drugi film z niebieskim jeżem pobił historyczne rekordy. Nadciągają kolejne produkcje

Filmy/seriale
1818V
Sonic 2
Bartosz Dawidowski | 06.05.2022, 09:32

Pisaliśmy już o rekordowych wynikach otwarcia filmu „Sonic 2. Szybki jak błyskawica”. Okazuje się, że temu obrazowi poszło też niesamowicie dobrze w dłuższym okresie.

„Sonic 2. Szybki jak błyskawica” to już oficjalnie najbardziej dochodowy film stanowiący adaptację gry wideo w historii. Sequel wygenerował już przychody z tytułu sprzedaży biletów kinowych na całym świecie na poziomie 331,64 mln dolarów, co jest lepszym wynikiem od poprzedniego rekordzisty w tej kategorii, czyli pierwszej części „Sonica”. W szczególności mocne wyniki zanotowano w USA – widzowie udający się na „Sonica 2” zostawili tylko w amerykańskich kinach 162,74 mln dolarów. Sonicowi świetnie poszło też w Polsce, o czym przeczytacie tutaj.

Taki rekordowy wynik w kategorii filmowych adaptacji gier to nie tylko doskonałe wieści dla Paramount Pictures i SEGA. To też wielka zachęta dla innych firm i wydawców, by inwestować w podobne projekty. Wiemy już, że japońska korporacja nie zamierza zwalniać przy tak dobrej passie. SEGA szykuje już trzecią odsłonę filmowych przygód niebieskiego jeża. „Sonic 3” powinien zadebiutować w kinach już w 2024 roku. Powstawanie takiego projektu zostało już potwierdzone przez Paramount.

To tylko część przedsięwzięć związanych z kultową marką platformówek. Wiadomo już, że prowadzone są prace nad serialem live-action, w którym głównym bohaterem będzie Knuckles. Netflix również zapowiedział, że stworzy serial animowany „Sonic Prime”. Platforma VOD zaprezentowała już w krótkim filmiku fragmenty z tej produkcji.

Warto też pamiętać, że w naszym kierunku zbliża się nowa gra z serii Sonic. Będzie to Sonic Frontiers, o którym więcej przeczytacie tutaj.

Źródło: https://twinfinite.net/2022/05/sonic-the-hedgehog-2-sets-record-as-top-grossing-video-game-movie-adaptation-of-all-time/

Komentarze (52)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper