Sonic 2 zanotował wielki sukces w Polsce. Wiking osiągnął znacznie słabszy wynik

Filmy/seriale
1137V
Sonic 2 - sukces
Wojciech Gruszczyk | 25.04.2022, 18:35

Widzowie w Polsce pokochali Niebieskiego Jeża. „Sonic 2” zanotował znakomity start i film okazał się wielkim sukcesem – znacznie większym od docenionego przez krytyków „Wikinga”.

„Sonic 2” okazał się globalnym sukcesem i zanotował najlepszą premierę w historii filmowych adaptacji gier, a Paramount zdążyło już zapowiedzieć „Sonic 3” oraz serial, którego zadaniem będzie rozbudowanie wielkiego IP od Segi.

„Sonic 2: Szybki jak błyskawica” jest także dostępny w Polsce i film zobaczyło 298 tysięcy widzów! To znacznie lepszy wynik od „Sing 2”, pierwszego „Sonica” czy też „Wikinga”. Krwawą historię w pierwszy weekend zobaczyło ponad 58 tysięcy entuzjastów kina.

„Sonic 2. Szybki jak błyskawica” szybko podbił serca Polaków. Film do wczoraj obejrzało 298 tys. widzów – to najlepsze otwarcie od początku stycznia – od premiery „Sing 2” i wynik o 45% wyższy niż w przypadku pierwszej części przygód niebieskiego jeża.

Nasz drugi film weekendu – „Wiking” zanotował również świetnie otwarcie – ponad 58 000 widzów.

Dziękujemy i zapraszamy do kin!”

Sukces „Sonic 2” to naprawdę dobra wiadomość, ponieważ możemy mieć pewność, że Japończycy będą wciąż chętnie rozwijać swoje IP. W ostatnich dniach korporacja oficjalnie potwierdziła kolekcję Sonic Origins, a jak wiadomo zbliżający się na rynek Sonic Frontiers otrzyma polską lokalizację, co zaskoczyło wielu fanów marki.

Warto przypomnieć, że pod koniec roku w kinach na całym świecie ma zadebiutować „Mario”, który powinien osiągnąć naprawdę dobry wynik.

Źródło: TylkoHity

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper