Twórcy Star Wars Eclipse zapowiadają „autentyczne przedstawienie postaci, historii i tematów LGBTQIA+” w grach

Gry
1417V
Star Wars Eclipse
Wojciech Gruszczyk | 28.04.2022, 20:33

Quantic Dream w ostatnich latach mierzyło się ze sporymi problemami wywołanymi złym traktowaniem pracowników, więc deweloperzy postanowili wprowadzić szereg zmian. Francuskie studio wydało oświadczenie dotyczące inicjatyw i działań związanych ze swoim zespołem.

W 2019 roku francuski sąd uznał Quantic Dream winne za wprowadzenie toksycznych warunków pracy, a dodatkowo szefowie mieli nie reagować na nękanie pracowników. Deweloperzy od tego czasu mierzą się z konsekwencjami śledztwa, przez które firma ma podobno nawet problemy z zatrudnianiem nowych pracowników.

Quantic Dream będzie jednak wkrótce obchodzić 25-rocznicę powstania, więc deweloperzy postanowili potwierdzić, że znajdują się w trakcie „procesu ponownej oceny praktyk wewnętrznych studia”. Firma chce mieć pewność, że „atmosfera studia pozostanie wspierająca, bezpieczna i pełna szacunku dla wszystkich pracowników”.

To właśnie z tego powodu Quantic Dream ujawniło inicjatywy oraz działania, które mają lepiej wyrazić pracowników i w lepszy sposób przedstawić prawdziwe oblicze zespołu odpowiedzialnego za między innymi Detroit: Become Human i Heavy Rain.

Quantic Dream potwierdziło, że chce w następnych grach w lepszy sposób prezentować postacie, historie oraz tematy LGBTQIA+:

„Nawiązujemy współpracę z organizacją LGBTQIA+, aby zagwarantować wierną reprezentację w zakresie autentycznego przedstawiania postaci, historii i tematów LGBTQIA+ w naszych grach. Sesje szkoleniowe i burze mózgów już się rozpoczęły”.

Firma jest również zaangażowana w inicjatywę Karty Różnorodności, zatrudnia osoby reprezentujące środowisko LGBTQIA+ czy też podkreśla, że osoby ze społeczności LGBTQIA+ znajdują się w zespole od czasu jego powstania:

  • Quantic Dream jest zaangażowane w inicjatywę Karty Różnorodności promowaną przez francuskie organizacje SNJV i SELL oraz agencje rządowe DGE i CNC.
  • Zatrudniliśmy także osoby reprezentujące środowisko LGBTQIA+, aby zapewnić, że różnorodne głosy i autentyczna reprezentacja są obecne we wszystkim, co robimy, oraz że na wszystkich poziomach studia reprezentowane są rozmaite punkty widzenia.
  • Zatrudniamy i będziemy rozwijać różnorodne talenty, także wśród osób odpowiedzialnych za storytelling, aby mieć pewność, że kreowane przez nas historie odzwierciedlają naszych odbiorców gier, które chcemy tworzyć.
  • Osoby będące częścią społeczności LGBTQIA+ są obecne w studiu od momentu jego powstania. Wiele z nich ma dziesięcioletni lub dłuższy staż pracy w firmie, zajmując wszystkie stanowiska o różnych poziomach odpowiedzialności. 
  • Powitaliśmy w zespole liderkę obszaru DEI (Diversity, Equity and Inclusion - Różnorodność, Równość i Włączenie), której przydzielono specjalny budżet na realizację inicjatyw z zakresu zagadnień DEI.
  • Ponad 50% naszych menedżerek to kobiety, w tym na stanowiskach Production Director, Marketing VP, Sales Director, Communication Director, Human Resources Director, Project Manager, Producer i Department Lead. Nasz wynik w zakresie równości (oceniany przez rząd francuski) wskazuje na równość wynagrodzeń i równe traktowanie bez względu na płeć.
  • Procesy wewnętrzne umożliwiają każdej zatrudnionej osobie anonimowe zgłaszanie problemów w miejscu pracy. Różne kanały, w tym specjalne przestrzenie cyfrowe, umożliwiają wyrażanie opinii, dzielenie się pomysłami i wyrażanie obaw. W naszym zespole regularnie przeprowadzane są także anonimowe ankiety przez niezależne firmy zewnętrzne specjalizujące się w zasobach ludzkich, dzięki czemu wszyscy mogą swobodnie wyrazić swoją opinię lub obawy.

David Cage, Guillaume De Fondaumiere oraz reszta zespołu Quantic Dream, podkreślili, że firma chce przedstawić fundamentalne wartości i przekonania, a dodatkowo pracownicy będą poszerzać wiedzę oraz czynić miejsce pracy jak najbezpieczniejszym środowiskiem. Firma zamierza cały czas wspierać różne społeczności oraz swoich pracowników. 

Źródło: Informacja prasowa - monday comms

Komentarze (306)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper