Microsoft coraz bliżej przejęcia Activision Blizzard. Transakcja nie zostanie zablokowana przez akcjonariuszy

News
2261V
Activision Blizzard
Wojciech Gruszczyk | 28.04, 18:46

Jeszcze kilka godzin temu pojawiały się głosy ze Stanów Zjednoczonych, według których dzisiaj może upaść transakcja na linii Microsoft – Activision Blizzard. Akcjonariusze mogli zablokować umowę, ale producent Xboksów odniósł pierwsze ważne zwycięstwo.

Microsoft przed finalizacją transakcji Activision Blizzard musi pokonać jeszcze dwóch bossów – akcjonariuszy i Federalną Komisję Handlu. Ten pierwszy poddał się bez walki i w tej sytuacji amerykańska korporacja zbliża się do przejęcia pod swoje skrzydła takich IP jak Call of Duty, Diablo, Overwatch oraz Crash Bandicoot.

Dzisiaj akcjonariusze mogli zablokować transakcję, a nawet pojawiały się głosy, według których Microsoft dzisiaj będzie musiał ogłosić, że nie kupi Activision Blizzard. Rzeczywistość jest jednak znacznie bardziej pozytywna dla Microsoftu:

„Activision Blizzard ogłosił, że jej akcjonariusze zatwierdzili propozycję Microsoftu dotyczącą przejęcia Activision Blizzard podczas Specjalnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Activision Blizzard, które odbyło się dzisiaj. Ponad 98% akcji biorących udział w głosowaniu na Specjalnym Zgromadzeniu zostało oddanych za proponowaną transakcją z Microsoftem”.

Teraz Microsoft czeka już wyłącznie na zakończenie działań FTC – tutaj jednak może pojawić się problem, ponieważ Federalną Komisją Handlu od 2021 roku kieruje Lina Khan, która jest bardzo zdeterminowana, by dokładnie przyjrzeć się sprawie.

„Dzisiejszy głos poparcia oddany przez naszych akcjonariuszy potwierdza nasze wspólne przekonanie, że w połączeniu z Microsoftem będziemy jeszcze lepiej przygotowani do tworzenia wielkiej wartości dla naszych graczy, jeszcze większych możliwości dla naszych pracowników oraz do kontynuowania naszego dążenia do stania się inspirującym przykładem przyjaznego, pełnego szacunku i integracyjnego miejsca pracy” – powiedział Bobby Kotick, dyrektor generalny Activision Blizzard.

Warto pamiętać, że Activision Blizzard jest gotowe na przejęcie – firma potwierdziła, że umowa ma zostać zamknięta do końca czerwca 2023 roku.

Źródło: Businesswire

Komentarze (147)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper