Bethesda zaprasza do przenoszenia gier na Steam. Firma rozpoczęła migrację

News
1145V
Spyteam Bethesda
Wojciech Gruszczyk | 27.04, 18:31

Bethesda udostępniła wszystkim graczom opcję przenoszenia biblioteki z Bethesda Launcher na Steam. Będzie to dobry moment, by powrócić do między innymi Fallout 76 lub odświeżyć kilka klasyków z biblioteki.

Bethesda już kilka tygodni temu zapowiedziała rezygnację ze swojej platformy. Korporacja zamierza wrzucić swoje wszystkie produkcje na Steam i teraz gracze mogą rozpocząć przerzucanie biblioteki. Firma właśnie rozpoczęła proces migracji.

Korporacja podkreśla, że gracze mają „mnóstwo czasu” na przerzucenie gier z platformy Bethesdy na Steam i zainteresowani nie stracą swoich tytułów – wystarczy tylko poświęcić kilka minut, by przenieść przygody, które będziemy mogli teraz włączać przez serwery Valve.

Jeśli macie bibliotekę na Bethesda Launcherze, to wystarczy wejść TUTAJ, następnie się zalogować i w kolejnych krokach otrzymacie możliwość połączenia swojego konta ze Steam.

Firma przygotowała kompletny FAQ, który odpowiada na wiele nurtujących pytań – Bethesda podkreśla, że gracze przeniosą wszystkie produkcje:

„Zachęcamy społeczność launchera Bethesda.net do kontynuowania zabawy na platformie Steam. 27 kwietnia będziecie mogli przenieść swoją bibliotekę Bethesda.net na konto Steam. Wszystkie tytuły, które posiadacie w launcherze Bethesda.net będą dla was dostępne bezpłatnie na platformie Steam. Wasze zakupy zostaną przeniesione na konto Steam. Wiele zapisów również zostanie przeniesionych, jednak niektóre mogą wymagać ręcznego kopiowania”.

Gracze z PlayStation i Xboksów nie mogą przenieść tytułów na Steam i platforma Valve to jedyna opcja – nie możecie przerzucić gier na przykładowo Epic Games Store.

UWAGA, GRACZE PC: możecie już przenosić swoje biblioteki gier z Launchera Bethesda do Steama.  

Strona migracji -> https://beth.games/39nbiMb
FAQ -> https://beth.games/3rYT0qX

Warto przypomnieć, że od wczoraj możemy pobrać 3 gry za darmo od Bethesdy na Steam.

Źródło: Bethesda PL

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper