Film Mario zalicza opóźnienie. Nintendo potwierdza nową datę premiery

Filmy/seriale
789V
Film Mario
Iza Łęcka | 26.04.2022, 10:32

Shigeru Miyamoto opublikował wiadomość skierowaną do wszystkich fanów Mario. Współtwórca kultowej serii o hydrauliku zbierającym grzybki, walczącym między innymi z Bowserem i i ganiającym za różową księżniczką poinformował o nowej dacie premiery animacji.

Entuzjaści przygód jednego z najbardziej znanych bohaterów Nintendo będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Pomimo pierwotnych założeń premiera „Mario” nie odbędzie się pod koniec roku, zatem możemy szacować, że największą grową adaptacją 2022 roku pozostanie cieszący się sporym zainteresowaniem widzów „Sonic 2”. Shigeru Miyamoto przekazał, że animacja zadebiutuje później.

„Tu Miyamoto. Po konsultacji z Chrisem, moim partnerem przy filmie Super Mario Bros. z Illumination, postanowiliśmy przenieść globalną premierę na wiosnę 2023 – 28 kwietnia odbędzie się debiut w Japonii, a 7 kwietnia w Ameryce Północnej. Najmocniej przepraszam, ale obiecuję, że warto będzie czekać”.

Za tytuł odpowiadają twórcy „Minionków”, którzy aktualnie szykują się do udostępnienia „Minionki: Wejście Gru”. W pandemicznych realiach sytuacja produkcji była bardzo pogmatwana – choć prace nad projektem zostały zakończone już w 2020 roku, opowieść znajdzie się w kinach dopiero 1 lipca.

Studio posiada ogromne doświadczenie w opracowywaniu zabawnych animacji, zatem możemy śmiało zakładać, że „Mario” będzie odznaczał się nie tylko klimatem znanym z gier, ale również chwytliwą realizacją. W filmie swojego głosu użyczy kilku znanych aktorów: Chris Pratt (Mario), Anya Taylor-Joy (Princess Peach), Charlie Day (Luigi), Jack Black (Bowser), Keegan-Michael Key (Toad) oraz Seth Rogen (Donkey Kong).

Źródło: NintendoAmerica

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper