Sonic 2. Szybki jak błyskawica z najlepszym wynikiem premierowym w historii filmowych adaptacji gier

Filmy/seriale
1210V
Sonic 2
Bartosz Dawidowski | 11.04.2022, 12:11

Wszystko wskazuje na to, że „Sonic 2. Szybki jak błyskawica” jest jednym z lepszych filmów na bazie gier w historii kina. Widzowie zachwycają się tym obrazem w USA, co przekłada się też na rewelacyjne wyniki w Box Office.

„Sonic 2. Szybki jak błyskawica” („Snoc the Hedgehog 2”) zadebiutował już w amerykańskich kinach – z ogromnym sukcesem. Według danych z Box Office „Sonic 2” uzyskał najlepszy wynik w trakcie premierowego weekendu w kategorii filmów bazujących na grach. Tylko w trakcie trzech dni film wygenerował 71 mln dolarów ze sprzedaży biletów kinowych. To rezultat lepszy od poprzedniego rekordzisty w swojej kategorii, czyli pierwszego „Sonica”. Sequelowi udało się uzyskać rezultat wyższy o 22% od pierwszej odsłony serii, wprowadzonej do kin w 2020 r.

Znakomite wyniki skomentował Chris Aronson z Paramount:

„Rozwijanie marki to nie lada wyzwanie. Uzyskanie wyniku otwarcia lepszego o 22% to wyjątkowe osiągnięcie. Kudosy dla twórców tego dzieła, dla zespołu marketingowego i dystrybucyjnego z Paramount. Wykonaliście kawał fantastycznej roboty” – powiedział Chris Aronson, prezes działu dystrybucji w Paramount.

„Sonic 2” zgarnął przyzwoite oceny w recenzjach krytyków (średnia 66%, wyciągnięta ze 122 werdyktów na Rotten Tomatoes). Znacznie większym entuzjazmem od recenzentów wykazują się widzowie. Osoby, które zdążyły już obejrzeć film w kinie wystawiają obrazowi najwyższe oceny. Średnia w kategorii użytkowników RottenTomatoes to aktualnie 97% (wynik z ponad 2500 werdyktów).

Do polskich kin „Sonic 2. Szybki jak błyskawica” wbiegnie 22 kwietnia 2022 r.

Źródło: https://www.destructoid.com/sonic-the-hedgehog-2-box-office-smash-paramount-sega-biggest-opening

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper