Sonic 3 powstaje. Paramount rozwija IP i zapowiada serial

Filmy i seriale
818V
Sonic 3 - Knuckles
Iza Łęcka | 16.02, 13:31

Choć do premiery „Sonic 2: Szybki jak błyskawica” pozostało jeszcze kilka tygodni, Paramount wydaje się być pewne sukcesu filmu i przygotowuje się do kolejnych produkcji. Amerykańska wytwórnia zapowiedziała dwa nowe projekty osadzone w świecie stworzonym przez Segę.

Niebieski jeż nie kończy swojej przygody z wielkim ekranem. Jeszcze przed debiutem filmowej kontynuacji przygód szybkiego bohatera podpisana została umowa z Segą na opracowanie trzeciego filmu „Sonic: Szybki jak błyskawica” oraz serialu będącego spin-offem. Odcinkowa opowieść przedstawi losy Knucklesa – głosu postaci ponownie użyczy Idris Elba.

Aktora usłyszymy już w „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”, który zadebiutuje 8 kwietnia, natomiast serial live-action ma trafić wyłącznie na Paramount+ w 2023 roku. Zapowiada się więc sporo atrakcji związanych z uniwersum.

Ogłoszenia skomentował Haruki Satomi, prezes firmy Sega:

„Jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić, że trzeci film kinowy Sonic i pierwszy serial live-action dla Paramount+ są aktywnie rozwijane. Nawiązaliśmy wspaniałą współpracę z Paramount i jesteśmy podekscytowani możliwością dalszego rozwijania z nimi marki Sonic the Hedgehog”.

Japończyk podkreślił, że najbliższe miesiące będą niezwykle istotne dla całego IP, a jego sympatycy mogą nie tylko szykować się na nowy film, ale również oczekiwaną od dawna produkcję:

„Rok 2022 zapowiada się jako ważny rok dla tej franczyzy, ponieważ drugi film ukaże się w kwietniu, a Sonic Frontiers, bardzo oczekiwana gra, pojawi się w święta. Sonic jest uwielbiany przez fanów na całym świecie od ponad 30 lat i nie możemy się doczekać, aby nadal dostarczać im niezapomnianych chwil i doświadczeń przez wiele kolejnych lat”.

Źródło: Deadline

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper