DC Entertainment doświadczy zmian. Warner Bros. Discovery stawia na rozwój uniwersum – również w grach

Filmy/seriale
855V
The Batman i Catwoman
Wojciech Gruszczyk | 15.04.2022, 09:02

Fuzja Warner Media i Discovery stała się faktem. W związku ze znaczącą zmianą, włodarze nowo powstałej spółki rozważają nadanie superbohaterskim przygodom priorytetowego znaczenia. DC Entertainment może stać się niezależną częścią całego przedsiębiorstwa.

W następnych miesiącach entuzjaści superbohaterskich przygód spod szyldu DC nie mogą narzekać na brak atrakcji. Choć w minionym miesiącu Warner Bros. przedstawiło odświeżony harmonogram premier, od lipca 2022 roku widzowie będą mogli systematycznie oglądać widowiska na wielkim ekranie – począwszy od „DC League of Super-Pets”, „Black Adam”, „The Flash”, aż do kolejnych odsłon przygód Aquamana i Shazama. Na horyzoncie możliwe są jednak inne znaczące ogłoszenia...

Dalsza część tekstu pod wideo

Niecały tydzień temu Discovery domknęło wartą 43 mld dolarów transakcję, na mocy której powstała nowa spółka Warner Bros. Discovery. Okazuje się, że nowe kierownictwo firmy może rozważać przekształcenie DC w samodzielną strukturę. Tym samym posunięcie mogłoby bezpośrednio wpłynąć na proces produkcyjny filmów i seriali DC – po dostosowaniu poszczególnych elementów włodarze zakładają zdecydowanie zwiększyć wartość komiksowych historii.

Jak informuje Variety, powołując się na kilka zaufanych źródeł, David Zaslav, dyrektor generalny połączonych spółek, miał sprawdzić listę potencjalnych kandydatów posiadających doświadczenie we wspieraniu marek – specjalista pełniłby „funkcję kreatywnego i strategicznego czarodzieja”, nieco w stylu Kevina Feige'a z Marvela. Wybrana osoba musiałaby posiadać doświadczenie biznesowe umożliwiające harmonijne połączenie wszystkich frakcji DC. W spekulacjach dotyczących objęcia stanowiska wymieniane jest nazwisko Emmy Watts, byłej dyrektor wykonawczej w 20th Century Studios i Paramount, lecz wydaje się mało prawdopodobne, by Warner Bros. Discovery jednak zdecydowało się na taki ruch. Przypomnijmy, że do końca 2023 roku obowiązuje jeszcze kontrakt z Walterem Hamadą.

Uniwersum DC Comics może w dużym stopniu wpłynąć na sukces nowo powstałej spółki, która w obecnej sytuacji musi zwracać uwagę na cięcia kosztów – Zaslav zobowiązał się do oszczędności na poziomie 3 mld dolarów. Włodarze przedsiębiorstwa wierzą, że DC musi zrobić więcej, by rozwinąć komiksowe historie, w tym również sięgnąć do działu gier, a korzystanie z tej rozbudowanej biblioteki wpłynie korzystnie na cięcie kosztów.

Discovery podkreśla, że pomimo sukcesu takich pobocznych postaci jak Joker, Pingwin (nadciąga serial z Colinem Farrellem) czy Harley Quinn, w uniwersum ponownie powinny zostać wskrzeszone pierwszoplanowe postacie jak chociażby Superman.

Źródło: Variety

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper