The Batman otrzyma kolejny spin-off. Głównym bohaterem zostanie Pingwin

Filmy i seriale
621V
The Batman otrzyma kolejny spin-off. Głównym bohaterem zostanie Pingwin
Iza Łęcka | 07.12.2021, 12:24

Warner Bros. pragnie skorzystać z potencjału uniwersum Człowieka Nietoperza – na kilka miesięcy przed premierą „The Batman” Matta Reevesa otrzymaliśmy wstępne informacje dotyczące nowej produkcji. Twórcy skupią się na następnym złolu z Gotham.

Do premiery wyczekiwanego widowiska poświęconego przygodom Batmana zostało jeszcze trochę czasu – w minionych miesiącach mogliśmy zapoznać się z oficjalnym opisem filmu oraz klimatycznym zwiastunem przedstawiającym założenia historii. Okazuje się jednak, że Matt Reeves nie może liczyć na odpoczynek i zajmie się następną propozycją osadzoną w świecie Bruce'a Wayne'a.

Jak wskazuje redakcja Variety „The Batman” zostanie wzbogacony o następny spin-off – tym razem głównym bohaterem historii zostanie Pingwin, w którego ponownie wcieli się Colin Farrell. Aktor oficjalnie podpisał już kontrakt na występ w serialu i pełnienie funkcji producenta wykonawczego, a wraz z nim za produkcję odpowiedzialni będą Matt Reeves oraz Dylan Clark. Scenariusz stworzy Lauren LeFranc, która pracowała nad „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”, „Chuck” oraz „Impulse”.

Historia przedstawi drogę Pingwina do przejęcia władzy w przestępczym podziemiu Gotham. O rozpoczęciu projektu dziennikarze wspominali już we wrześniu – spin-off zadebiutuje na platformie HBO Max.

Warner Bros. skrupulatnie dąży do wykreowania całego uniwersum skupiającego się na losach Batmana oraz jego antagonistów. Warto przypomnieć, że już w zeszłym roku przedstawialiśmy pierwsze informacje dotyczące „Gotham City” – propozycja, do której scenariusz napisał Terence Winter, przedstawi historię z perspektywy policjantów pracujących w mieście przed poznaniem Człowieka Nietoperza. Swego czasu mówiło się również o serialu poświęconym Catwoman.

Źródło: https://variety.com/2021/tv/news/colin-farrell-pengui-the-batman-spinoff-series-hbo-max-1235127412/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych