Film Ghost of Tsushima ma scenarzystę. Sony sięgnęło po zaskakującego twórcę

Filmy/seriale
2153V
Film Ghost of Tsushima
Wojciech Gruszczyk | 12.04.2022, 20:52

Adaptacja Ghost of Tsushimy nadal znajduje się we wczesnej fazie realizacji, ale Sony potwierdziło kolejny szczegół dotyczący produkcji. Korporacja wybrała scenarzystę, który będzie współpracował z twórcą „Johna Wicka”.

W marcu ubiegłego roku Sony potwierdziło opracowanie filmu „Ghost of Tsushima” i choć od tego ogłoszenia minął już rok, to jednak projekt wciąż znajduje się w powijakach. Teraz jednak redakcja Deadline potwierdziła, że japoński producent wybrał scenarzystę.

Dalsza część tekstu pod wideo

Za historię „Ghost of Tsushimy” będzie odpowiadał Takashi Doscher – twórca wcześniej stworzył mniej znane tytuły: „Tylko”, „Still”, „Detour” czy też „The Playground”. Trudno na tej liście szukać wybitnych hitów, co jest zaskakujące biorąc pod uwagę, że Sony dotychczas nie oszczędzało na swoich projektach rozwijających znane IP.

Najnowszy scenariusz Doschera („Blue”) znajduje się obecnie w opracowaniu przez AGBO i MGM – jest to adaptacja japońskiego filmu o potworach.

Chad Stahelski, twórca filmu „John Wick”, będzie reżyserem widowiska, a Peter Kang otrzymał zadanie nadzorowania projektu z ramienia studia. Za produkcję będzie odpowiadać firma 87Eleven Entertainment, a Asad Qizilbash i Carter Swan zajmą się pozycją w imieniu PlayStation Production. Nad projektem będą także czuwać przedstawiciele Sucker Punch Productions.

Aktualnie jednak nie znamy żadnych konkretnych terminów dotyczących „Ghost of Tsushimy” – choć biorąc pod uwagę plotki możemy podejrzewać, że film będzie mógł trafić na wielki ekran w okolicy lub już po premierze wciąż niezapowiedzianej kontynuacji hitu z 2020 roku. Gra dostępna na PS4 osiągnęła sprzedaż na poziomie ponad 8 mln egzemplarzy.

Źródło: Deadline

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper