W Metal Gear Solid miała pojawić się funkcja oswojenia szczurów. Snake mógł otrzymać małych kompanów

News
618V
Metal Gear Solid 1
Wojciech Gruszczyk | 12.04, 17:08

Konami nie zdradza planów dotyczących marki Metal Gear Solid, więc trudno powiedzieć, czy w przyszłości trafią na rynek nowe gry, ale nadal pojawiają się spore ciekawostki dotyczące uznanych odsłon serii. Jak się okazuje, w pierwszej przygodzie miała pojawić się mechanika oswojenia szczurów.

W pierwszym Metal Gear Solid główny bohater mógł skorzystać z drobnej pomocy małych towarzyszy. Szczury mogły doprowadzić Snake'a do hangaru z czołgami lub dostarczyły mu kartę-klucz.

Jak się jednak okazuje, Hideo Kojima miał znacznie większe plany dotyczące zwierzątek – Solid Snake miał już na samym początku zaprzyjaźnić się z małymi towarzyszami.

„Szczury były sposobem na dodanie rzeczywistości do gry i stworzenie atmosfery w bazie... Żołnierze [wroga] jedzą, spadają im resztki, co przyciąga szczury... Tak naprawdę chciałem umieścić w grze więcej szczurów” - powiedział Hideo Kojima w wywiadzie dla Computer and Video Game Magazine z 1999 roku.

„Inną rzeczą, którą chciałem zrobić, było nadanie imion poszczególnym szczurom, które mogłyby być hodowane jako zwierzęta domowe. Alaska to bardzo zimne miejsce, a kiedy Snake po raz pierwszy trafia do bazy, szczury są pierwszymi formami życia, jakie napotyka, więc uważam, że są one bardzo ważnym elementem gry” – dodał Japończyk

Gracz mógłby hodować zwierzynę, by później wykorzystywać ją podczas misji. Hideo Kojima chciał nawet skorzystać z ich pomocy podczas walki ze Sniper Wolf – tutaj Snake strzelając do szczurów mógłby je powiększać, co zapewniałoby bohaterowi osłonę. Pomysł jednak okazał się zbyt szalony nawet dla dewelopera, więc ostatecznie został usunięty z gry.

Atakowanie szczurów podczas walki ze Sniper Wolf w ostatecznej wersji Metal Gear Solid sprawia, że Campbell i Naomi zareagują na działanie bohatera.

Szczury pojawiły się także w Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots – Snake podczas rozmowy z Otaconem nazywa szczury „starymi przyjaciółmi”, co prawdopodobnie jest odwołaniem do pierwszego MGS-a.

Ta ciekawostka została odnaleziona przez Did You Know Gaming? – na kanale znajdziecie materiał, który może zainteresować wszystkich fanów serii Metal Gear Solid.

Źródło: TheGamer

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper