Wiedźmin 3 i GTA 5 w 4K i 60 fps na Steam Decku. Wszystko za sprawą zewnętrznego GPU

News
1448V
Steam Deck i zewnętrzny GPU
Wojciech Gruszczyk | 12.04, 14:28

Steam Deck nie jest najmocniejszą platformą dostępną na rynku, ale otwarta struktura urządzenia pozwala na wykonanie różnych ciekawych eksperymentów. Najnowszy materiał pokazuje, jak gracz za pomocą zewnętrznego GPU znacząco poprawił wydajność sprzętu Valve.

Wiedźmin 3 i GTA 5 działają na Steam Decku, ale gracze nie mogą nawet marzyć o rozgrywce w 4K przy 60 klatkach na sekundę, ale twórca z kanału ETA Prime postanowił sprawdzić, jak przenośny PC poradzi sobie z dodatkową mocą.

Youtuber otworzył Steam Decka, wyciągnął dysk SSD i następnie wrzucił w slot kartę graficzną Radeon RX 6900 XT. Tutaj oczywiście niezbędne było również dodatkowe zasilanie i choć podczas takiego eksperymentu urządzenie straciło swój przenośny charakter, ale okazuje się, że faktycznie można w taki naprawdę nietypowy sposób podkręcić moc urządzenia.

Na filmie zobaczycie nie tylko samo podłączenie GPU do Steam Decka, ale także benchamrk czy też rozgrywkę z Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Grand Theft Auto 5. Obie gry wyglądają i działają bardzo dobrze, co powinno ucieszyć wielu graczy.

Jest to oczywiście wyłącznie eksperyment, który jednak potwierdza, że Steam Deck można w ciekawy sposób rozbudować i pewnie w przyszłości pojawią się różne modyfikacje urządzenia.

Źródło: VGC

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper