Cyberpunk 2077 nie zostanie porzucony. Studio rozwija dodatek i wciąż chce ulepszać grę

Gry
2238V
Cyberpunk 2077 w promocji
Iza Łęcka | 11.04.2022, 07:00

CD Projekt RED jak dotąd nie ujawnił pełnej i szczegółowej mapy drogowej dla Cyberpunka 2077, choć Paweł Sasko uspokoił fanów obawiających się, że pozycja zostanie porzucona na rzecz nowego Wiedźmina. Zespół nieustannie skupia się na usprawnieniach i rozbudowie Night City.

Zapowiedź nowego Wiedźmina wywołała skrajne emocje. Najwięksi entuzjaści uniwersum Andrzeja Sapkowskiego otworzyli szampany i rozpoczęli spekulacje na temat nowej przygody, jednakże nie brakowało także mniej optymistycznych słów związanych z premierą Cyberpunka 2077 i dodatkową zawartością, jaka miała zostać dodana do rozgrywki.

Ostatnie słowa pracownika studia sugerowały, że CD Projekt RED planuje przygotować wyłącznie jeden dodatek – temat ponownie powrócił za sprawą jednej z ostatnich transmisji z udziałem reżysera questów, która miała miejsce już jakiś czas temu. Paweł Sasko odpowiedział na pytanie gracza, zapewniając że deweloperzy koncentrują się na rozszerzeniu.

„Nie mogę nic powiedzieć o naszych planach na przyszłość. Ale mogę was zapewnić, że pracujemy nad rozszerzeniem - pracujemy nad rzeczami dla was”.

Twórcy mają pełną świadomość usprawnień, jakie należy jeszcze wprowadzić – dlatego też tytuł będzie otrzymywał patche. Pozytywne reakcje dotyczące najnowszej wersji gry tylko zmotywowały zespół do prac.

„Wciąż ulepszamy grę, bo wszyscy jesteśmy świadomi, że jest nad czym pracować. Bardzo się cieszymy, że wersja 1.5 przypadła wam do gustu, a to daje nam większą... motywację do pracy dla was, ponieważ okazujecie nam swoją wdzięczność. To tyle, co mogę Wam powiedzieć. Pracujemy nad rzeczami dla Was. Dosłownie codziennie przeglądam questy, rozmawiam z ludźmi o różnych rzeczach, więc to się dzieje”.

Powyższe słowa zapowiadają się całkiem obiecująco, szkoda jedynie, że CD Projekt RED nie gra w otwarte karty ze swoją społecznością i wciąż nie zaprezentował konkretnej liczby dodatków, jakie miałyby znaleźć się w przygodzie w Night City – choć miały one zostać ujawnione jeszcze przed premierą produkcji, w późniejszym czasie polskie studio skupiło się na hotfixach i aktualizacjach naprawiających pojawiające się niedogodności.

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (66)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper