Matrix Awakens City w 30-50 fps na RTX 3090. Gry nowej generacji mają wymęczyć sprzęt

Gry
5198V
The Matrix Awakens dostępny na PS5 i XSX|S za darmo. Zobaczcie gameplay w 4K i 60 fps
Wojciech Gruszczyk | 08.04.2022, 14:59

W następnych miesiącach na rynku pojawią się prawdziwie next-genowe produkcje, więc wielu graczy będzie zmuszonych do zainwestowania w nowy sprzęt. Demo możliwości Unreal Engine 5 jest tego najlepszym przykładem, ponieważ nawet mocny zestaw nie zapewnia 60 klatek na sekundę w Matrix Awakens City.

Epic Games udostępniło wszystkim deweloperom Unreal Engine 5 i twórcy mogą teraz opracowywać w pełni next-genowe produkcje. Firma odpowiedzialna za markę Fortnite zaoferowała także dwa dema pokazujące możliwości technologii i nie bez powodu Matrix Awakens City zbiera mieszane opinie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gracze mogą doświadczyć prawdziwie next-genowego świata wypełnionego najnowszymi technikami, ale szybko okazuje się, że nawet najmocniejsze komputery nie radzą sobie z dostarczoną pokazówką. Matrix Awakens City działa w zaledwie 30-50 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 1440p na sprzęcie wyposażonym w procesor Intel i9 12900K i kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 3090.

Możemy podejrzewać, że Matrix Awakens City nie zostało w pełni zoptymalizowane, jednak nie brakuje głosów, według których nadciąga moment, kiedy niezbędne będzie posiadanie mocnego PC, by móc poznać najnowsze gry w oczekiwanych warunkach. Twórcy mogą w końcu porzucić tworzenie tytułów dla dwóch generacji, co podniesie ogólną jakość i wymagania produkcji.

Źródło: wccftech

Komentarze (197)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper