Protestujący twórcy Call of Duty Warzone nie otrzymają podwyżek. Activision wysłuchało próśb pracowników QA

News
1014V
Call of Duty Warzone
Wojciech Gruszczyk | 08.04, 14:01

Od zeszłego roku część pracowników Raven Software protestuje przeciwko działaniom Activision. Sytuacja negatywnie wpłynęła na wczoraj zapowiedziane podwyżki, ponieważ deweloperzy nie otrzymają dodatkowych pieniędzy.

Deweloperzy z Raven Software odpowiadają teraz za rozwój i wsparcie Call of Duty Warzone. Część twórców nie godzi się jednak na warunki prace oferowane przez Activision i dział QA (zapewnienie jakości) w zeszłym roku zaczął strajkować.

Przedstawiciele studia nie potrafili pogodzić się z redukcją działu i zmniejszeniem zespołu o ponad 30% – przedstawiciele podkreślali, że tytuł Battle Royale wciąż potrzebuje wsparcia, a dodatkowo wydawca zdecydował się na zwolnienia w momencie, gdy produkcja dziennie zarabia 5,2 mln dolarów.

Pracownicy zakończyli strajk dopiero w styczniu, ale jednocześnie ogłosili chęć założenia związku zawodowego, którego dobrowolnie nie uznał Activision Blizzard. Pracownicy muszą teraz ubiegać się o jego certyfikację w drodze wyborów przeprowadzonych przez National Labor Relations Board.

Wczoraj Activision Blizzard potwierdził, że od lipca wszyscy testerzy QA zatrudnieni w USA (około 1100 osób) zostaną przekształceni w pełnoetatowych pracowników. Jednocześnie twórcy mogą liczyć na podwyżki – zainteresowani będą zarabiać minimum 20 dolarów za godzinę.

Jak się jednak okazuje, na zmianę warunków pracy nie mogą liczyć protestujący z Raven Software – rzecznik Activision Blizzard poinformował redakcję Bloomberg, że decyzja o braku podwyżek jest spowodowana „zobowiązaniami prawnymi wynikającymi z National Labor Relations Act”.

Okazuje się, że Activision według prawa nie może zapewnić im lepszych warunków pracy, ponieważ trwa „kampania organizowania związku zawodowego” i takie działania mogłyby nakłonić osoby do głosowania przeciwko związkowi.

Nie brakuje jednak głosów, według których ruch Activision nie są przypadkowy i został wymierzony w protestujących deweloperów.

Źródło: VGC

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper