Diuna już wkrótce trafi do pierwszych graczy. Dune: Spice Wars zmierza na rynek

News
1725V
Dune Spice Wars
Iza Łęcka | 07.04, 12:55

Funcom i Shiro Games ogłosiły istotną wiadomość dla fanów twórczości Franka Herberta. Dune: Spice Wars zadebiutuje na rynku pod koniec miesiąca – na dobry początek deweloperzy wrzucą grę do programu Wczesnego Dostępu.

26 kwietnia odbędzie się premiera Dune: Spice Wars na Steam Early Access. Tym samym Shiro Games wystartuje z szeroko zakrojonymi pracami nad pozycją, która w momencie ogłoszenia została ciepło przyjęta przez sympatyków gatunku. Tytuł łączy strategię czasu rzeczywistego z mechanikami 4X.

Współpraca ze społecznością, której głównym celem jest rozbudowanie gry, potrwa przez około 9-12 miesięcy, ale sympatycy gatunku mogą szykować się na ostre granie, ponieważ już za 2 i pół tygodnia produkcja zaoferuje pełny system polityczny, szpiegowski, wojenny, trzy warunki zwycięstwa oraz cztery grywalne frakcje.

W Dune: Spice Wars wcielimy się w Ród Harkonnenów, Ród Atrydów, Przemytników oraz Fremenów – czwarta rasa, czyli rdzenna ludność zamieszkująca planetę Arrakis, została ujawniona wraz z przedstawieniem daty premiery pozycji w programie Wczesnego Dostępu. Według dostępnych informacji frakcja będzie miała przewagę w walce partyzanckiej, otrzyma szybciej poruszające się, znakomicie maskujące się jednostki, a jej przedstawiciele w mniejszym stopniu odczują skutki surowego środowiska planety.

W trakcie Wczesnego Dostępu deweloperzy pochylą się nad trybem sieciowym, kolejną grywalną frakcją, pełną kampanią, aktualizacjami balansu oraz zwiększeniem zawartości

Diuna Wczesny Dostęp

Źródło: Gamingbolt

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper