Twórcy Gears of War zachwycają! The Coalition pokazało demo technologiczne na Unreal Engine 5

News
4379V
Gears i Unreal Engine 5
Wojciech Gruszczyk | 05.04, 18:22

Studio odpowiedzialne za markę Gears of War kilka miesięcy temu zapowiedziało, że zamierza rozwijać swoje nowe gry na Unreal Engine 5 i będzie potrzebować więcej czasu na zaprezentowanie produkcji. Możemy mieć pewność, że deweloperzy wciąż pracują i badają technologię, ponieważ dzisiaj zaprezentowano nowe demo technologiczne od The Coalition.

Microsoft ma wiele doświadczonych ekip, wśród których wyróżnia się The Coalition. Twórcy rozwijają jedno z najważniejszych IP dla amerykańskiej korporacji, jednak długo już czekamy na zapowiedź nowej części Gears of War.

Twórcy jednak wciąż testują technologię i według najnowszych informacji – Unreal Engine 5 ma zapewnić 100-krotny wzrost w poziomie szczegółowości.

Deweloperzy znacząco poprawili animacje twarzy oraz samych postaci, ale opublikowane demo to dopiero przedsmak możliwości Unreal Engine 5. Silnik ma pokazać prawdziwy charakter podczas rozgrywki i The Coalition chce wykorzystać potencjał technologii, by opracowywać „w pełni next-genowe gry na Xboksy Series X|S”.

Microsoft potwierdził, że „wszystkie wspaniałe efekty wizualne i animacje działają na konsoli Xbox Series X”, co potwierdza, że Unreal Engine 5 będzie w pełni zintegrowany z najmocniejszym Xboksem w historii. Możemy podejrzewać, że XSS nie otrzyma niektórych funkcji.

The Coalition zaprezentowało demo, które nie bez powodu zbiera pochwały, ale deweloperzy podkreślają, że nie są jeszcze gotowi, by pokazać swoją zupełnie nową pozycję. Warto podkreślić, że zespół już w zeszłym roku pokazywał możliwości Unreal Engine 5.

Źródło: Xbox

Komentarze (129)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper