Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.05.2021 17:25
The Coalition - Gears 6
2218V

Gears 6 na Unreal Engine 5! Twórcy skupiają się na next-genach

The Coalition to kolejne studio Microsoftu, które oficjalnie skupia się na nowej generacji. Gears 6 najwidoczniej powstaje już na Unreal Engine 5, więc wiele na to wskazuje, że deweloperzy wykorzystają pełny potencjał Xboksa Series X i Xboksa Series S.

The Coalition ma za sobą bardzo intensywny okres, podczas którego twórcy wrzucili na rynek Gears Tactics na PC, następnie zaoferowali Gears 5 i Gears Tactics na Xboksach Series X|S, by jednocześnie stale ulepszać i rozbudowywać ostatnią odsłonę głównej serii oraz zaproponować graczom rozszerzenie Gears 5: Hivebusters.

Twórcy właśnie potwierdzili, że skupiają się na next-genowych doświadczeniach i będą teraz wykorzystywać Unreal Engine 5 do przygotowania nowych gier. Deweloperzy zamierzają nadal rozwijać Gears 5 oferując nowe operacje, ale nie możemy liczyć na szybki pokaz nowości od The Coalition:

„Przejście na nowy silnik to duże przedsięwzięcie, więc chcemy jasno powiedzieć, że przez jakiś czas nie będziemy ogłaszać żadnych nowych projektów ani tytułów. Wreszcie, nasz niesamowity zespół potrzebuje więcej wyjątkowych profesjonalistów, którzy pomogą nam dalej się rozwijać, więc zatrudniamy!”

Na nową pozycję przyjdzie nam zaczekać, ale możemy mieć pewność, że Gears 6 lub nowe IP zaprezentują nową jakość.

Warto przypomnieć, że już ostatnio Jeff Grubb wspominał o planach The Coalition, które na najbliższym E3 nie zaprezentuje Gears 6.

Źródło: https://www.gears5.com/the-future-of-gears-5

Tagi: Gears 6 gears of war The Coalition