PS5 APU wykorzystywane do kopania kryptowalut. Powstała „certyfikowana i sprawdzona” platforma

Gry
1236V
PS5 kryptowaluty
Wojciech Gruszczyk | 31.03.2022, 14:33

ASRock i AMD stworzyły nową propozycję dla entuzjastów kopania kryptowalut. Bardzo wydajna platforma nie należy do najtańszych, ale według doniesień producenci do jej opracowania wykorzystują APU z PlayStation 5.

ASRock chętnie opracowuje kolejne produkty dla osób zainteresowanych kryptowalutami – firma specjalizuje się nie tylko w sprzęcie górników, ale także opracowuje akcesoria oraz poradniki związane z wydobywaniem cyfrowej waluty.

Teraz producent za sprawą współpracy z AMD opracował serwer do wydobywania kryptowalut, który zdaniem oferty jest „certyfikowany i przetestowany”. Urządzenie zostało wyceniony na 14 800 dolarów (61 864 zł) i został wyposażone w 12 zestawów APU AMD BC-250, który według dostępnych informacji ma pochodzić z „odrzutów CPU od PS5”. 

Taka wiadomość została potwierdzona przez „źródła zaznajomione ze sprawą” oraz przez redakcję Tomshardware. Uszkodzone chipy z PS5 nie mogły trafić do graczy, więc wykorzystano je do opracowania platform odpowiedzialnych za wydobywanie kryptowalut.

Propozycja nazwana „ASRock Mining Rig Barebone 610 Mhs 12x AMD BC-250” została podobno oparta o część technologii z PS5 i jest bardzo wydajna – według dostępnych informacji maszyna ma uzyskiwać prędkość około 610 MH/s w trakcie wydobywania Ethereum (ETH). Warto tutaj wrzucić małe porównanie, ponieważ NVIDIA GeForce RTX 3090 przy zużyciu 300W może wydobywać ETH z prędkością około 120 MH/s.

Źródło: Tomshardware

Komentarze (57)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper