Gran Turismo 7 zostanie ulepszone. Polyphony Digital przeprasza i obiecuje poprawki

Gry
4139V
GT7
Iza Łęcka | 25.03.2022, 09:13

Japońskie, doświadczone studio ma sporo roboty przy ostatniej odsłonie kultowej serii wyścigów. Po chaosie, jakie wywołały wprowadzane patche, twórcy przepraszają i zapowiadają zestaw zmian – w tym również rekompensaty dla pokrzywdzonych graczy.

Gran Turismo 7 było niewątpliwie jedną z najbardziej wyczekiwanych pozycji pierwszej połowy 2022 roku. Sony nie może jednak mówić o bezproblemowym okresie premierowym – zmiany w przeliczaniu nagród za wygrane wyścigi, mikrotransakcje oraz czasowe problemy z serwerami sprawiły, że fani gatunku mieli powody do narzekania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Polyphony Digital zdaje sobie jednak sprawę z wszelkich niedogodności. W najnowszym wpisie Kazunori Yamauchi potwierdza szereg zmian, jakie zajdą w Gran Turismo 7. Główny twórca jednocześnie przeprasza za ostatnie niefortunne zmiany, które były podyktowane chęcią zbalansowania ekonomii rozgrywki. Przeliczenie systemu nagród było konieczne, a aktualizacja miała na celu usunięcie problemu z niespójnymi wypłatami nagród w części wydarzeń World Circuit.

„Dziękuję za nieustające wsparcie i opinie na temat Gran Turismo® 7, Wasze głosy nie pozostały bez echa. Chciałbym przeprosić za frustrację i zamieszanie wywołane zeszłotygodniowymi aktualizacjami, które spowodowały nie tylko przestój serwera, ale także zmiany w ekonomii gry, jakie zostały wprowadzone bez jasnego wyjaśnienia naszej społeczności”.

Yamauchi przekazał, że gracze, którzy ponieśli straty w wyniku modyfikacji, otrzymają bezpłatny pakiet kredytów o wartości 1 miliona Cr. Nagroda wkrótce powędruje na konta entuzjastów wyścigów.

Na początku kwietnia udostępniony zostanie następny patch. Twórcy zapewnią większą liczbę wydarzeń (w tym osiem nowych jednogodzinnych wyścigów wytrzymałościowych) oraz zwiększona zostanie liczba dostępnych używanych i legendarnych samochodów. Zespół wprowadzi wyższy limit nieopłaconych kredytów w portfelach graczy z 20 mln Cr. do 100 mln Cr., ale przede wszystkim dopracuje i zwiększy nagrody zdobywane w zmaganiach.

„Aby poprawić wrażenia graczy, na początku kwietnia wprowadzimy znaczną poprawkę. Zwiększona zostanie liczba wydarzeń i przywrócimy system nagród z większą równowagą w całej grze, aby wszyscy gracze odnieśli korzyści”.

Co więcej, od teraz do końca kwietnia zostanie wprowadzonych kilka dodatkowych poprawek, które uwzględniają nowe samochody, tory oraz zwierać będą kilka innych udogodnień.

Studio pracuje nad następnymi aspektami rozgrywki, m.in. zwiększeniem wartości wypłat nagród za ograniczony czas gry, dodaniem kolejnych zawodów World Circuit oraz wyścigów wytrzymałościowych, wprowadzeniem prób czasowych w trybie online i możliwości sprzedaży aut, lecz jak na razie nie mówi o konkretnych terminach udostępnienia zmian.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Gran Turismo 7.

Źródło: PlayStation

Komentarze (182)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper