Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.07.2014 13:30
Microsoft zamknie Xbox Entertainment Studios!
908V

Microsoft zamknie Xbox Entertainment Studios!

Wczoraj donosiliśmy o wielkiej restrukturyzacji w firmie z Redmond, przez którą prace straci aż 18 tysięcy osób. Natomiast dzisiaj potwierdziły się plotki i jednocześnie otrzymaliśmy oficjalną wiadomość, że włodarze Microsoftu postanowili zamknąć Xbox Entertainment Studios!  

Od pierwszych informacji o zwolnieniach pojawiły się plotki, że również działy zajmujące się marką Xbox mogą zostać uszczuplone. Niestety, te domniemania zostały potwierdzone i Microsoft postanowił zamknąć dział zajmujący programami i serialami na wyłączność dla obu amerykańskich konsol.

To właśnie w tym miejscu powstaje serial Halo: Nightfall, film dokumentalny o Atari oraz Quantum Breakjednak otrzymaliśmy wiadomość, że wszystkie produkcje zostaną ukończone, a ich poziom przez restrukturyzację nie zostanie w żaden sposób zaniżony.

W wewnętrznej notce Phil Spencer, szef marki Xbox, podziękował wszystkim pracownikom oraz zaznaczył, że zmiany nigdy nie są łatwe, jednak wierzy, że te decyzje pozwolą osiągnąć długoterminowe cele założone przez całą korporację. 

Źródło

Tagi: Microsoft xbox 360 xbox entertainment studios Xbox One