Obi-Wan Kenobi 2 powstanie? Disney rozważa opracowanie kontynuacji

Filmy/seriale
1252V
Star Wars: Obi-Wan Kenobi
Wojciech Gruszczyk | 11.03.2022, 19:50

Disney przygotowuje się na premierę kolejnego serialu ze świata Gwiezdnych wojen i choć nadal nie zobaczyliśmy nawet jednego odcinka „Obi-Wan Kenobi”, to już teraz pojawiają się pytania dotyczące możliwej kontynuacji.

Pierwszy odcinek serialu „Obi-Wan Kenobi” zadebiutuje 25 maja, a premierowy sezon został podzielony na sześć epizodów. Korporacja aktualnie wspominała wyłącznie o jednej historii z Ewanem McGregorem w roli głównej, ale ostatnia prezentacja zwiastuna rozbudziła oczekiwania.

Dalsza część tekstu pod wideo

Od razu pojawiło się pytanie – czy możemy liczyć na więcej? Kathleen Kennedy (prezeska i producentka Lucasfilm) oraz Deborah Chow (reżyserka) rozmawiały z redakcją Entertainment Weekly i podczas rozmowy pojawił się temat kontynuacji.

Twórczyni nie ukrywa, że przygotowana historia jest zamknięta:

„To jedna wielka historia z początkiem, środkiem i końcem. Podejście zawsze było takie, że jest to jedna pełna historia”.

Można jednak odnieść wrażenie, że zupełnie innego zdania jest Kathleen Kennedy. Prezeska Lucasfilm wspomniała, że wszystko tak naprawdę trzeba przedyskutować, ponieważ ekipa dobrze się bawiła na planie.

„Z pewnością jest to coś, o czym rozmawiamy, głównie dlatego, że wszyscy zebrali się razem i spędzili tak niesamowity czas. Ewan [McGregor] świetnie się bawił. Hayden [Christensen] świetnie się bawił. Z tego punktu widzenia wszyscy zaangażowani bardzo chcieliby, żeby to się nie skończyło. Ale musimy zadać sobie pytanie: po co mielibyśmy to robić? Jeśli mielibyśmy zdecydować się na zrobienie czegoś więcej z postacią Obi-Wana, musielibyśmy naprawdę odpowiedzieć na pytanie: dlaczego?”

Można odnieść wrażenie, że choć Deborah Chow wykonała swoją pracę, to jednak Kathleen Kennedy zdaje sobie sprawę z siły marki. Korporacja na pewno widzi bardzo entuzjastyczne opinie dotyczące pierwszego sezonu serialu „Obi-Wan Kenobi” i pewnie już pojawiają się wstępne plany związane z rozbudową historii.

Źródło: gamingbible

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper