Twórca Uniwersum Metro nawołuje do zakończenia wojny. Dmitry Glukhovsky wspiera mieszkańców Ukrainy

Gry
2625V
Twórca Uniwersum Metro nawołuje do zakończenia wojny. Dmitry Glukhovsky
Wojciech Gruszczyk | 02.03.2022, 14:56

Dmitry Glukhovsky zareagował na wydarzenia z Ukrainy. Rosyjski pisarz nie ukrywa, że trzeba zakończyć wojnę i postanowił wesprzeć swoich przyjaciół z atakowanego kraju. Twórca Uniwersum Metro nawołuje do pokoju.

Dmitry Glukhovsky jest mocno związany z branżą gier, ponieważ ukraińskie studio 4A Games już w 2010 roku zaproponowało graczom Metro 2033, które powstało na podstawie twórczości pisarza. Autor był zaangażowany w każdą odsłonę, a podczas rozwijania Metro Exodus w znaczący sposób współpracował z twórcami, ponieważ jego powieść mocno przeplatała się z wydarzeniami z gry.

Pisarz postanowił zabrać głos w sprawie Ukrainy i już na początku wypowiedzi podkreśla, że jest rosyjskim pisarzem. Następnie Glukhovsky zaznaczył, że wiele osób z Rosji, identycznie jak i on, zdaje sobie sprawę, że trwającą wojnę trzeba zakończyć. Dmitry Glukhovsky całkowicie wspiera mieszkańców Ukrainy, którzy „cierpią” i są bombardowani przez rosyjskie wojsko. Pisarz kończy wypowiedź wymownymi: „prawda i pokój muszą zwyciężyć”.

„Dla moich zagranicznych obserwatorów – moja wypowiedź dla Arte na Ukrainie”.

Jak wiadomo 4A Games pracowało nad kolejną grą z Uniwersum Metro, jednak przynajmniej aktualnie trudno powiedzieć, czy prace nadal trwają. Duża część studia już w 2013 roku uciekła z Ukrainy, jednak twórcy wciąż posiadali mniejszy zespół w Kijowie, który według informacji z zeszłego tygodnia potrzebował pomocy.

Źródło: glukhovsky

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper