"Nie jesteśmy zdrajcami! - twórcy serii Metro muszą opuścić Ukrainę

Gry
1933V
"Nie jesteśmy zdrajcami! - twórcy serii Metro muszą opuścić Ukrainę
Wojciech Gruszczyk | 21.08.2014, 16:53

Jak zapewne wiecie od dłuższego czasu na Ukrainie trwa wojna. Każdego dnia otrzymujemy przerażające informacje z ziemi naszego sąsiada. Twórcy serii Metro – 4A Games – postanowili po zakończeniu prac nad Metro: Redux opuścić Ukrainę i przenieść produkcję następnych dzieł na Maltę.  

Twórcy z 4A Games przygotowują teraz nowy tytuł w uniwersum Metro oraz aktualnie niezapowiedziany projekt na autorskim silniku 4A Engine.

Niestety, na Ukrainie nie jest teraz najbezpieczniej, więc deweloperzy postanowili wyjechać wraz ze swoimi rodzinami na Maltę. Przeprowadzka ma dodatkowo pomóc w poszukiwaniu inwestorów.

Dyrektor kreatywny studia – Andrew Prokhorov – wydał bardzo emocjonalne oświadczenie:

"Droga ojczyzno, dzisiaj opuszczamy cię na jakiś czas. Nie dlatego, że cię nie kochamy, ale dlatego, że musieliśmy – w innej sytuacji 4A Games musiałoby zakończyć działalność. Naprawdę trudno pozyskać nam inwestorów, gdy jesteśmy w stanie wojny [z Putinem]. Potrafimy zrozumieć wydawców, ale nasze serca są smutne i czujemy się jak zdrajcy, ponieważ opuszczamy nasz kraj w trudnym momencie. Nie jesteśmy zdrajcami, kochamy cię Ukraino i zabieramy część ciebie ze sobą na Maltę, która nie jest przecież tak daleko. 4A Games Malta to ukraińska firma. Sława Ukrainie! Sława bohaterom! Śmierć wrogom!"

Miejmy nadzieję, że sytuacja na Ukrainie zostanie opanowana i przedstawiciele 4A Games będą mogli w spokoju powrócić do kraju. 

Źródło

Źródło: własne

Komentarze (54)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper