20 lat konsolowej obecności Microsoftu w Japonii. Uruchomiono lokalny Xbox Wire. Sprzedaż XSX wyższa od XOne

News
737V
Xbox
Bartosz Dawidowski | 02.03, 10:27

Chociaż wyniki kolejnych Xboksów w Japonii są wyraźnie gorsze od konsolowej konkurencji od Sony i Nintendo, to amerykańska firma się nie poddaje i wciąż próbuje walczyć o przychylność potomków samurajów.

Tym razem gigant z Redmond, by upamiętnić 20-lat funkcjonowania na japońskim rynku, uruchomił japońską wersję strony Xbox Wire. Microsoft chce w ten sposób, dzięki zlokalizowanej wersji witryny podającej w jednym miejscu wszystkie nowinki na temat Xbox One i Xbox Series X|S, zachęcić więcej Japończyków do kupna swoich produktów. Strona Xbox Wire jest już dostępna w swojej pełnej formie, w japońskiej wersji językowej. Microsoft obiecuje przy okazji, że będzie inwestować w japoński rynek i jak najlepiej dbać o swoich klientów również w tym regionie świata.

„Cieszymy się, że możemy zaoferować w Japonii najnowsze artykuły i newsy dotyczące naszych konsol, usług i zawartości – włączając w to Xbox Series X, Xbox Game Pass dla konsol/PC, Xbox Cloud Gaming i wszystkie, co związane jest z działaniami Xbox Game Studios oraz współpracujących z nami zespołów” – powiedział Jeremy Hinton, dyrektor oddziału Xbox Asia.

Microsoft od lat ma problemy z przebiciem się na japońskim rynku. Przykładowo całkowita sprzedaż Xbox One, od momentu premiery w Kraju Kwitnącej Wiśni, to tylko ok. 115 tysięcy egzemplarzy. Już teraz widać jednak, że lepiej idzie Xbox Series X|S. Według analityków nowe konsole Microsoftu znalazły już w Japonii ok. 125 tysięcy nabywców.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2022/02/28/xbox-wire-officially-launches-in-japan-as-xbox-celebrates-20-years-in-market/ https://gamerant.com/xbox-sales-japan-pass-xbox-one-2021/

Komentarze (11)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper