Horizon Forbidden West vs. rzeczywistość. Guerrilla Games czerpało inspirację z wielu miejsc w USA

News
1470V
Horizon Forbidden West w rzeczywistości
Iza Łęcka | 21.02, 14:22

Najnowsza przygoda Aloy zadebiutowała na PS5 i PS4, dzięki czemu możemy poznać następne smaczki dotyczące pozycji. Okazuje się, że deweloperzy z holenderskiego studia poświęcili sporo czasu na niezwykle klimatyczne przedstawienie świata dotkniętego apokalipsą.

Premiera Horizon Forbidden West stała się już faktem – bardzo dobre recenzje dziennikarzy poszły w parze z zainteresowaniem pozycją wśród graczy. Wiemy, że produkcja cieszy się sporą popularnością i podbiła ranking sprzedaży w Wielkiej Brytanii, a społeczność PlayStation najpewniej już czeka na oficjalne potwierdzenie rezultatu nowej odsłony przez Sony.

Zanim jednak poznamy konkretne dane spójrzmy na bardzo udany materiał przedstawiający poszczególne lokacje w grze Guerrilla Games. Deweloperzy, budując zniszczony i dotknięty kataklizmem świat, bazowali na prawdziwych, dobrze znanych obiektach użyteczności publicznej, budynkach oraz zabytkach – porównanie przedstawia między innymi Hotel Paris w Las Vegas, Zatokę McWay, Ratusz w San Francisco, Sutro Tower czy Ferry Building.

Każde miejsce, które odwiedza nieustraszona bohaterka, zostało nadszarpnięte zębem czasu, jest uszkodzone, pokryte roślinnością lub znajduje się pod wodą, a graficy studia czuwali nad dopieszczeniem wszelkich szczegółów i oddaniem klimatu krainy, w której rządzą stalowe bestie. Oczywiście nie brakuje lokacji, w których nie mieliśmy jeszcze okazji zagościć.

Sprawdźcie, jakie zarzuty wobec nowej przygody Aloy mają gracze, którzy bombardują grę niskimi ocenami.

Źródło: YouTube.com

Komentarze (25)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper